Czy koalicja PSL z PiS jest moliwa? Piotr Zgorzelski: Na randk z wampirem si nie wybieramy

- Jeeli pan premier Gowin wraz ze swoim Porozumieniem widziaby swoje miejsce w Koalicji Polskiej, to nie mamy nic przeciwko. Ale w drug stron, podr Polskiego Stronnictwa Ludowego w stron Zjednoczonej Prawicy, jest cakowicie wykluczona - mwi w Porannej rozmowie Gazeta.pl wicemarszaek Sejmu Piotr Zgorzelski.

- Partia, która ma w sobie gen propaństwowy, musi wspierać rzd wtedy, kiedy bez tego wsparcia może zagrozić to bezpieczeństwu Polaków. Nie zrobiliśmy nic, co wskazywałoby na to, że chcemy być w koalicji. Bo gdybyśmy w tej koalicji chcieli być, to byśmy dawno byli. To samo, tutaj trzeba obiektywnie powiedzieć, tylko w wymiarze Zjednoczonej Prawicy, ten sam manewr wykonywał skutecznie pan premier Jarosław Gowin. Moim zdaniem on co najmniej dwukrotnie zachował się bardzo propaństwowo, czyli patrzył dalej niż cel Zjednoczonej Prawicy w danym momencie - mówił Piotr Zgorzelski w Porannej rozmowie Gazeta.pl

Prowadzący program Jacek Gądek przypomniał słowa Gowina, który mówił, że PSL, jako ugrupowanie centrowo-chadeckie jest "naturalnym, potencjalnym koalicjantem" Zjednoczonej Prawicy. - Tutaj można to rozkładać na czynniki pierwsze. Jeżeli pan premier Gowin wraz ze swoim Porozumieniem widziałby swoje miejsce w Koalicji Polskiej, to nie mamy nic przeciwko. Ale w drugą stronę, podróż Polskiego Stronnictwa Ludowego w stronę Zjednoczonej Prawicy, jest całkowicie wykluczona. Powiem szczerze, my na randkę z wampirem się nie wybieramy - stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Polecane dla Ciebie