Marcin Ociepa krytycznie o Januszu Kowalskim: Nie zgadzam się z takim stylem uprawiania polityki. Niestosowne

Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia i wiceszef MON ocenił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl, że krytykowanie Mateusza Morawieckiego przez Janusza Kowalskiego jest "niestosowne". - Każdego dnia drżę o jedność prawicy, bo ona jest olbrzymią wartością - stwierdził Ociepa.

-Ja ze słowami Janusza, jeśli chodzi o ocenę ostatniego szczytu, głęboko się nie zgadzam. Również nie zgadzam się z takim stylem uprawiania polityki, gdzie krytykuje się swojego szefa - premier jest przełożonym wszystkich ministrów - myślę, że to jest niestosowne - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Marcin Ociepa, wiceszef Porozumienia i wiceminister obrony narodowej. - Czy to już przekroczenie granicy w ramach pluralizmu debaty wewnętrznej w Zjednoczonej Prawicy? Trudno mi to oceniać, taka decyzja należy do premiera i powinna być uzgodniona z koalicjantami - podkreślił.

Zbigniew ZiobroZbigniew Ziobro reaguje na informacje o dymisji wiceministra Kowalskiego

Marcin Ociepa: Każdego dnia drżę o jedność prawicy

Marcin Ociepa, wiceszef Porozumienia i wiceminister obrony narodowej, odniósł się w ten sposób doniesień PAP, według których Janusz Kowalski ma stracić stanowisko wiceministra aktywów państwowych. Powodem ma być m.in. otwarta krytyka negocjacji w Brukseli, które prowadził Mateusz Morawiecki. Doniesieniom o dymisji Kowalskiego zaprzeczył Zbigniew Ziobro (szef koalicyjnej Solidarnej Polski, do której należy Kowalski). 

Pytany o jedność Zjednoczonej Prawicy, Ociepa stwierdził: - Każdego dnia drżę o jedność prawicy, bo ona jest olbrzymią wartością i pozwala nam naprawdę skutecznie realizować program, na który głosowali Polacy

Więcej o:

Polecane dla Ciebie