Andrzej Duda z najlepszym wynikiem w rankingu zaufania. Donald Tusk odrabia straty

Największym zaufaniem Polacy darzą Andrzeja Dudę - wynika z badania IBRiS. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Mateusz Morawiecki, trzeci jest Szymon Hołownia. W porównaniu do poprzedniego sondażu spory wzrost zanotował Donald Tusk.

Z badania pracowni IBRiS dla Onetu wynika, że Andrzejowi Dudzie ufa 42,9 proc. Polaków, czyli o 1,9 pkt proc. więcej niż w poprzednim takim sondażu z początku listopada. Tuż za prezydentem uplasował się Mateusz Morawiecki z wynikiem 40,4 proc. (spadek o 0,9 pkt proc.). Dalej jest Szymon Hołownia, którego zaufaniem darzy 40,1 proc. (wzrost o 4 pkt proc.).

Ranking zaufania. Andrzej Duda na szczycie, Trzaskowski czwarty

Czwarte miejsce przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu - prezydentowi Warszawy ufa 37,1 proc. (wzrost o 1,2 pkt proc.). Za nim znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz (34,5 proc., wzrost o 4,8 pkt proc.).

Szóste miejsce przypadło Donaldowi Tuskowi, któremu ufa 32,7 proc. respondentów. Wzrost zaufania do byłego premiera wzrósł o 9,2 pkt proc. Onet wskazuje, że to najlepszy wynik Tuska od stycznia. 

Dalej uplasowali się: Jarosław Kaczyński - 29,4 proc. (wzrost o 1,1 pkt proc.), Tomasz Grodzki - 26,4 (wzrost o 5,2 pkt proc.) i Borys Budka (wzrost o 2,8 pkt proc.). Poza pierwszą dziesiątką są: Zbigniew Ziobro - 20,5 proc. (spadek o 4 pkt proc.), Włodzimierz Czarzasty - 20,3 proc. (wzrost o 2,1 pkt proc.), Jacek Sasin - 20,1 proc. (spadek o 2,3 pkt proc.), Adam Niedzielski - 19,3 proc. (wzrost o 0,8 pkt proc.) i Krzysztof Bosa - 17,6 pkt proc. (wzrost o 4,3 pkt proc.).

Zobacz wideo Zachowanie dystansu? Nie na spotkaniu Andrzeja Dudy w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Największy spadek w zestawieniu zanotował Zbigniew Ziobro. Jak podaje portal, wynik ministra sprawiedliwości jest najgorszy od 2016 r., kiedy wskazało go 19,5 proc. respondentów. 

W zestawieniu dot. braku zaufania najwyższy ma Jarosław Kaczyński - 63 proc. Dalej są Zbigniew Ziobro (63 proc.) i Krzysztof Bosak (54,3 proc.). 

Więcej o: