Wojciech Wybranowski felietonistą TVP Info. "Mam wolną rękę w wyborze tematów"

Wojciech Wybranowski został felietonistą portalu TVP Info. W rozmowie z serwisem Wirtualne Media zapewnił, że nie jest stałym współpracownikiem żadnej redakcji, a w TVP Info ma "wolną rękę w wyborze tematów".

Wojciech Wybranowski przez siedem lat pracował dla tygodnika "Do Rzeczy". Odszedł z niego w czerwcu br., a we wrześniu nawiązał współpracę z Wirtualną Polską. Trwała ona tylko trzy miesiące. W ubiegły weekend dziennikarz zadebiutował na łamach TVP Info. Jak powiedział Wirtualnym Mediom, ofertę współpracy otrzymał od szefa redakcji mediów interaktywnych TVP Daniela Liszkiewicza.

- Mam wolną rękę jeśli chodzi o tematy, którymi będę się zajmował, które będę komentował. Mam nadzieję, że współpraca dla każdej strony będzie satysfakcjonująca - powiedział Wybranowski.

Autor podkreślił, że nie jest stałym współpracownikiem żadnej redakcji ani dziennikarzem telewizji publicznej i pozostaje freelancerem. 

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring

Wojciech Wybranowski: Bez wypracowania nowego modelu współpracy szanse centroprawicy spadną

Pierwszy felieton Wybranowskiego, który ukazał się na stronie internetowej TVP Info, dotyczy koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia.

"Spoiwo, które było fundamentem centroprawicowego obozu w wyborach w 2015 roku, uległo erozji. Dziś nie oznacza to jeszcze powtórki prawicowej »smuty lat ‘90«, ale bez wypracowania nowego modelu współpracy – szanse centroprawicy na utrzymanie władzy po 2023 roku znacząco spadną" - ocenił Wybranowski, komentując zawirowania wokół sporu o weto budżetu Unii Europejskiej. 

Zanim Wybranowski dołączył do TVP Info, publikował także w "Rzeczpospolitej", "Uważam Rze", "Życiu Warszawy", "Naszym Dzienniku", "Gazecie Polskiej", "Najwyższym Czasie" i "Głosie Wielkopolskim".

Więcej o: