Nitras pozwie Terleckiego za "siadaj pajacu". Wicemarszałek: Trochę poniosły mnie nerwy

Poseł KO Sławomir Nitras zamierza skierować pozew przeciwko wicemarszałkowi Sejmu Ryszardowi Terleckiemu za słowa "siadaj, pajacu", które padły w środę. Ryszard Terlecki przyznał, że "trochę poniosły go nerwy".

Sejm w środę wieczorem zajął się wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Opozycja ostatecznie głosowanie przegrała.

Tuż po zakończeniu debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego i ogłoszeniu przerwy poseł PO Sławomir Nitras próbował złożyć wniosek formalny u wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

Ryszard TerleckiDebata nad odwołaniem Kaczyńskiego. Terlecki do Nitrasa: Siadaj pajacu

- Panie marszałku zgłaszam wniosek formalny. Wszyscy widzieliśmy, że się pan (Zbigniew) Ziobro zgłaszał - powiedział Nitras. Wcześniej minister sprawiedliwości rzeczywiście podszedł do wicemarszałka Sejmu, z którym zamienił kilka słów. 

- Siadaj, pajacu - odparł Terlecki.

- Pan Ziobro też ma szansę złożyć - kontynuował Nitras.

- Proszę opuścić mównicę. Zejdź stąd - powiedział Terlecki. 

Zobacz wideo Terlecki do Nitrasa: Siadaj, pajacu

Ryszard Terlecki: Klub powinien dyscyplinować posłów

"Spotkamy się w sądzie" - zapowiedział w czwartek na Twitterze Sławomir Nitras.

- Rzeczywiście, trochę mnie poniosły nerwy, ale muszę zauważyć, że pan Nitras jest takim, jakby to powiedzieć, trefnisiem Platformy - skomentował Ryszard Terlecki cytowany przez portal tvn24.pl.

- Przez całą wczorajszą sesję przeszkadzał, przerywał, dowcipkował, także wyrażał się nieparlamentarnie i każdego może wyprowadzić z równowagi. Mi się to też zdarzyło, ale uważam, że klub powinien jakoś dyscyplinować swoich posłów - dodał.

Więcej o: