Posłanka do Kaczyńskiego: Pałka jako wyraz odwetu na narodzie, którego pan nie rozumie i nie szanuje

- Pałka w rękach policjanta to symbol obciążający Jarosława Kaczyńskiego jako wyraz odwetu na narodzie, którego nie rozumie i nie szanuje - mówiła podczas debaty ws. wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Monika Wielichowska. - Z tego Jarosław Kaczyński zostanie rozliczony. Z tego Jarosław Kaczyński zostanie zapamiętany - podkreśliła posłanka.

W środę posłowie zajmowali się wnioskiem opozycji o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera. Koalicja Obywatelska złożyła go w listopadzie, po interwencjach policji na Strajku Kobiet. Podczas wieczornej debaty w tej sprawie wypowiedziała się posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Wielichowska.

Jarosław Kaczyński to pierwszy w historii cywilizowanych państw wicepremier ds. bezpieczeństwa, który zajmuje się sianiem nienawiści, który chce, by obywatele żyli w atmosferze stanu wojennego, który w czasie pandemii, podgrzewając emocje sprawia, że brutalizują się działania policji. Policji, która doczekała się olbrzymiego kryzysu społecznego zaufania. Wszyscy widzieliśmy, jak tajniacy biją kobiety pałkami teleskopowymi i traktowali gazem. Wszyscy widzimy, jak policja zastrasza kobiety i na protestujących organizuje łapanki. Pałka w rękach policjanta to symbol obciążający Jarosława Kaczyńskiego jako wyraz odwetu na narodzie, którego nie rozumie i nie szanuje

- powiedziała Monika Wielichowska. Dodała, że takie zachowanie przywodzi na myśl znane z historii szaleństwo władzy, "która realizowała psychopatyczne rozkazy" niszczące demokracje. Podkreśliła, że tak wygląda strach Kaczyńskiego przed obywatelami.

"Z tego Jarosław Kaczyński zostanie zapamiętany"

Posłanka odniosła się również do sytuacji epidemicznej w Polsce. Zaznaczyła, że bez strategii walki z COVID-19 służba zdrowia pogrążona jest w chaosie.

Kiedy szpitale powiatowe walczą o przetrwanie, władza topi miliony w Szpitalu Narodowym, który zamiast pacjentami wypełniony jest propagandą. Bezpieczeństwa przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w pandemii, też Jarosław Kaczyński nie zbudował. Wiele branż nie przetrwa, wiele branż upadnie

- stwierdziła Wielichowska i dodała, że "Polska bezpieczna to Polska w Unii Europejskiej, a Jarosław Kaczyński jest autorem polityki konfliktowania Polski z Europą".

W niespełna dwa miesiące zrobił pan tyle złego, ile innym fatalnym politykom zajmuje lata. To przerażający rekord. W dwa miesiące ostatecznie skonfliktował pan Polaków, wyprowadził Polki na ulice i pogrzebał resztki relacji z Unią Europejską. Z tego Jarosław Kaczyński zostanie rozliczony. Z tego Jarosław Kaczyński zostanie zapamiętany

- powiedziała Monika Wielichowska. Dodała, że Kaczyński nie panuje już nad niczym, nawet nad własnymi emocjami. Podkreśliła, że wotum zaufania jest po to, aby bronić Polskę przed Kaczyńskim.

Zobacz wideo Opozycja chce odwołania Kaczyńskiego. Bielan: Nie jest możliwe rozliczanie po dwóch miesiącach
Więcej o: