Adam Bielan o rozmowie Orbana z Kaczyńskim i Ziobrą. "Mam nadzieję, że przekonał do wspólnej taktyki"

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl był Adam Bielan, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Komentował m.in. wtorkowe spotkanie Victora Orbana z Mateuszem Morawieckim, Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobrą. - Mam nadzieję, że pan premier Orban przekonał wszystkich uczestników tego spotkania do wspólnej taktyki w ciągu najbliższych godzin - powiedział Bielan.

Tematem rozmowy była m.in. kwestia unijnego budżetu i ostatniego konfliktu w UE dotyczącego kwestii praworządności. Europoseł PiS Adam Bielan był jednym z członków nieoficjalnych negocjacji, które toczą się między Unią Europejską, a Polską. - Nie ujawnię na razie żadnych szczegółów - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Był te ż pytany o wizytę Victora Orbana, który we wtorek zjawił się w Polsce na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. 

To była rozmowa szersza, polityczna. Szefowie partii koalicyjnych wypowiadali się na temat naszej taktyki negocjacyjnej. Mam nadzieję, że pan premier Orban przekonał wszystkich uczestników tego spotkania do wspólnej taktyki w ciągu najbliższych godzin

- mówił Bielan. Pytany, czy była też, czy dziwnym nie wydaje się, że w rozmowie oprócz premiera i wicepremiera uczestniczył też Zbigniew Ziobro. - To była dobra rozmowa, ja też nie chcę się w imieniu pana ministra Zbigniewa Ziobry wypowiadać - dodał, zaznaczając, że nie chce przesądzać, czy do porozumienia Polski i Węgier z Unią dojdzie.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie