Prymas Polski reaguje na słowa o. Rydzyka na temat bp. Janiaka. Domaga się wyjaśnień

"Fakty" TVN donoszą, że prymas Polski abp Wojciech Polak domaga się wyjaśnień od o. Tadeusza Rydzyka. Chodzi o słowa nt. bp. Edwarda Janiaka, wypowiedziane podczas mszy z okazji urodzin Radia Maryja.

W sobotę podczas mszy w Toruniu z okazji obchodów 29-lecia Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk nazwał bp. Edwarda Janiaka "współczesnym męczennikiem". - To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. (...) Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje - powiedział Rydzyk. Bp Edward Janiak jest oskarżany o tuszowanie pedofilii. 

Tomasz Terlikowski: Polski katolicyzm akceptuje wiele ludzkich wyborów, ale sprzeciwia się rewolucji obyczajowej, która często jest do nas importowanaTerlikowski o słowach Rydzyka: Porównanie ks. Janiaka do męczennika szkodzi Kościołowi

Teraz "Fakty" TVN informują nieoficjalnie, że w sprawę zaangażował się abp Wojciech Polak. Prymas Polski chce wyjaśnień w sprawie tej wypowiedzi. 

Prowincja warszawska o słowach o. Rydzyka

Oświadczenie ws. słów zakonnika wydała też prowincja warszawska redemptorystów. Redemptoryści napisali, że potępiają całkowicie "grzech i przestępstwo pedofilii, jak również wszelkie ukrywanie ich lub zwłokę w wyjaśnianiu spraw". "Wsłuchani w jasny głos Kościoła mamy przekonanie, że wyjaśnianie prawdy jest pierwszym krokiem w uleczeniu ran zadanych przez przestępców poszczególnym ofiarom jak i całej wspólnocie Kościoła. Radio Maryja i inne media z nim związane niejednokrotnie wyrażały swoje stanowisko potępienia dla pedofilii i konieczności pomocy ofiarom, zgodne z dokumentami Stolicy Apostolskiej i Kościoła katolickiego w Polsce" - czytamy w oświadczeniu. "Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka 5 grudnia 2020 r. była komentarzem do obecnej sytuacji medialnej. Ojciec Dyrektor nie komentował decyzji Kościoła dotyczącej ks. biskupa Janiaka" - przekonuje prowincja warszawska redemptorystów.

Więcej o: