W sondażu zapytano, kto jest liderem opozycji. Najwięcej Polaków uważa, że nikt

W sondażu dla rp.pl aż 24 proc. respondentów stwierdziło, że "żaden polityk opozycji nie zasługuje" na miano lidera opozycji. Wysoko w rankingu znalazł się Rafał Trzaskowski, powodów do radości nie ma za to Borys Budka.

W sondażu SW Research na zlecenie portalu rp.pl zadano pytanie: "Który polityk Pani/Pana zdaniem zasługuje na rolę lidera opozycji?". 

Największa grupa respondentów (24 proc.) odpowiedziała: "żaden polityk opozycji nie zasługuje na takie miano".

Sondaż: 21,1 proc. widzi w Trzaskowskim lidera opozycji

21,1 proc. stwierdziło, że to Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zasługuje na to miano. Kolejny wynik (18,7 proc.) przypadł Szymonowi Hołowni, liderowi Polski 2050. 9 proc. respondentów wskazało Krzysztofa Bosaka, 2,8 proc. Włodzimierza Czarzastego, a 2,2 proc. Borysa Budkę i Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski: Rząd zaskakuje nas swoimi decyzjami godzinę przed ogłoszeniem

3,2 proc. wskazało innego polityka. 16,8 proc. nie ma zdania. Piotr Zimolzak, wiceprezes agencji SW Research powiedział, że "lidera opozycji w prezydencie Warszawy widzi co czwarta osoba powyżej 50 roku życia i podobny odsetek respondentów o dochodach przekraczających 5000 zł". - Z uwagi na miejsce zamieszkania na Rafała Trzaskowskiego najczęściej wskazywali mieszkańcy miast liczących od 200 tys. do 499 tys. osób - 25 proc. - skomentował.

Badanie przeprowadzono wśród użytkowników paneli online SW Panel w dniach 2.12-3.12. Próba wynosiła 800 osób.