Aleksandra Dulkiewicz zakażona koronawirusem. "Wbrew niektórym głosom nie jest w odwrocie"

Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że jest zakażona koronawirusem. "Czuję się dobrze, jedynie potrawy straciły smak i zapach" - napisała, dodając, że "wbrew niektórym głosom wirus nie jest w odwrocie".

Aleksandra Dulkiewicz poinformowała w mediach społecznościowych, że jest zakażona koronawirusem. "Czuję się dobrze, jedynie potrawy straciły smak i zapach. Pracuję w domu" - napisała.

Zobacz wideo Rząd przedstawił szczegóły logistyczne dotyczące szczepień na koronawirusa

Aleksandra Dulkiewicz jest zakażona koronawirusem. "Uważajcie"

Prezydentka Gdańska przywołała też dane dotyczące śmiertelności SARS-CoV-2.  "W Gdańsku  w listopadzie zmarło 888 osób. To jeszcze raz tyle, co w listopadzie ubiegłego roku. Uważajcie" - zaznaczyła.

Wbrew niektórym głosom wirus nie jest w odwrocie, a jego skutki trudno oszacować

- dodała Dulkiewicz. Nawiązała tym samym do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który w lipcu tego roku stwierdził, że "wirus jest w odwrocie", a  w ostatni poniedziałek ogłosił, że "wygrywamy z epidemią". Powołał się przy tym na wykres ilustrujący spadającą liczbę zakażeń. Eksperci zalecają ostrożność i wskazują, że stabilizacja sytuacji jest bardzo wątła. 

Czytaj więcej: Morawiecki: "Wygrywamy z epidemią, dane nie kłamią". To przedwczesna radość i spora niezręczność

W piątek poinformowano o 13 tys. 239 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w całej Polsce. Resort zdrowia przekazał również, że w ciągu ostatniej doby zmarło 531 osób - 110 z powodu COVID-19, a 421 z powodu COVID-19 i chorób współistniejących.

Więcej o: