Ferie zimowe w jednym terminie dla wszystkich województw. Co myślą o tym Polacy? [SONDAŻ]

Ponad połowa ankietowanych w sondażu United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" ma złe zdanie na temat decyzji rządu o skumulowaniu ferii zimowych.

Polski rząd podjął decyzję, że ferie zimowe 2021 zostaną skumulowane. Wszystkie dzieci w kraju będą miały wolne od nauki w tym samym terminie (od 4 do 17 stycznia), a nie jak w poprzednich latach w kilku turach. Obiekty hotelowe i gastronomiczne mają być wówczas zamknięte, otwarte mogą zostać stoki narciarskie. Jak oceniają tę decyzję Polacy? Agencja badawcza United Survey - na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" - przeprowadziła sondaż na ten temat. 

Zobacz wideo Ferie w jednym terminie. Minister Niedzielski komentuje: Nasze stanowisko jest bezwzględne

Sondaż: 51 proc. ankietowanych źle ocenia decyzję o kumulacji ferii 

Ankietowani w sondażu United Survey odpowiedzieli na pytanie, jak oceniają pomysł o organizacji ferii zimowych w jednym terminie. 28,9 proc. odpowiedziało "zdecydowanie źle", a 22,1 proc. - "raczej źle". Oznacza to, że złe zdanie na temat rządowej decyzji ma łącznie 51 proc. respondentów. Odpowiedź "zdecydowanie dobrze" wybrało 16,4 proc. badanych, a 22,2 proc. stwierdziło, że ocenia kumulację ferii "raczej dobrze". 10,4 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

Sondaż został przeprowadzony metodą CATI (wywiad telefoniczny wspomagano komputerowo) w dniach 27 i 28 listopada na próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Mateusz Morawiecki o terminie ferii: Decyzja jest nieodwołalna

W środę 2 grudnia premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania użytkowników Facebooka. Jednym z tematów, który podjął, były ferie zimowe.

- [Decyzja ws. ferii - red.] jest nieodwołalna, ponieważ spodziewamy się tego, że w czasie świąt nastąpi, mimo naszych apeli, większy ruch, większa mobilność, więcej kontaktów społecznych - tłumaczył szef polskiego rządu

Więcej o: