Macierewicz zdradzi lokalizacj elektrowni atomowej? "Rzd podj uchwa, e powstanie do 2043 r."

Antoni Macierewicz napisa na Twitterze, e do 2043 roku w Bechatowie powstanie elektrownia atomowa. Ministerstwo Klimatu informuje, e decyzja dot. lokalizacji jeszcze nie zapada, ale Bechatw jest brany pod uwag.

"Dzięki naszym staraniom rzd podjął uchwałę, że do 2043 powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa, która zapewni stabilność w regionie i zatrudnienie! Słowa uznania dla ministra Piotra Naimskiego (pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej - red.) za jego rolę w tym projekcie" - napisał na Twitterze Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. 

Portal Onet przywołał uchwałę rządu z października, w której napisano, że "wytypowane lokalizacje elektrowni jądrowych są tożsame z lokalizacjami określonymi w Programie Polskiej Energetyki Jądrowej z 2014 r." 

Zobacz wideo Bywa szarmancki". Kim naprawdę jest Antoni Macierewicz?

Macierewicz zdradził lokalizację elektrowni atomowej? Resort: Decyzja nie zapadła

"Szczególnie atrakcyjne są lokalizacje nadmorskie oraz lokalizacje centralne, w których obecnie znajdują się duże elektrownie systemowe. Biorąc pod uwagę stan zaawansowania prac lokalizacyjnych i inne uwarunkowania, lokalizacja dla pierwszej elektrowni jądrowej (EJ) w Polsce zostanie wybrana spośród lokalizacji nadmorskich" - czytamy w dokumencie. 

Ministerstwo Klimatu poinformowało portal, że decyzja jeszcze nie zapadła, ale Bełchatów jest brany pod uwagę m.in. ze względu na rozwiniętą infrastrukturę, położenie w centrum kraju czy utrzymanie miejsc pracy w regionie, gdy przestanie tamtejsza elektrownia na węgiel brunatny.