Macierewicz zdradził lokalizację elektrowni atomowej? "Rząd podjął uchwałę, że powstanie do 2043 r."

Antoni Macierewicz napisał na Twitterze, że do 2043 roku w Bełchatowie powstanie elektrownia atomowa. Ministerstwo Klimatu informuje, że decyzja dot. lokalizacji jeszcze nie zapadła, ale Bełchatów jest brany pod uwagę.

"Dzięki naszym staraniom rząd podjął uchwałę, że do 2043 powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa, która zapewni stabilność w regionie i zatrudnienie! Słowa uznania dla ministra Piotra Naimskiego (pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej - red.) za jego rolę w tym projekcie" - napisał na Twitterze Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. 

Portal Onet przywołał uchwałę rządu z października, w której napisano, że "wytypowane lokalizacje elektrowni jądrowych są tożsame z lokalizacjami określonymi w Programie Polskiej Energetyki Jądrowej z 2014 r." 

Zobacz wideo Bywa szarmancki". Kim naprawdę jest Antoni Macierewicz?

Macierewicz zdradził lokalizację elektrowni atomowej? Resort: Decyzja nie zapadła

"Szczególnie atrakcyjne są lokalizacje nadmorskie oraz lokalizacje centralne, w których obecnie znajdują się duże elektrownie systemowe. Biorąc pod uwagę stan zaawansowania prac lokalizacyjnych i inne uwarunkowania, lokalizacja dla pierwszej elektrowni jądrowej (EJ) w Polsce zostanie wybrana spośród lokalizacji nadmorskich" - czytamy w dokumencie. 

Ministerstwo Klimatu poinformowało portal, że decyzja jeszcze nie zapadła, ale Bełchatów jest brany pod uwagę m.in. ze względu na rozwiniętą infrastrukturę, położenie w centrum kraju czy utrzymanie miejsc pracy w regionie, gdy przestanie tamtejsza elektrownia na węgiel brunatny.

Więcej o: