PSL negocjuje z PiS ws. wyboru RPO. Sawicki: Morawiecki nie musi być zakładnikiem radykała Ziobry

- Prowadzę takie rozmowy, także w imieniu prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza z różnymi politykami PiS, żeby dogadać się w tych dwóch sprawach i w sprawie także unijnej - powiedział w RMF FM Marek Sawicki z PSL. Chodzi o negocjacje ws. wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich oraz szefa Instytutu Pamięci Narodowej.

Marek Sawicki na antenie RMF FM podkreślił, że PSL pokazał "Zjednoczonej Prawicy, że jeśli jest radykałem, szkodzi Polsce, szkodzi naszemu członkostwu w UE, to nie warto z nim współpracować".

Tak jak my zakończyliśmy współpracę z Pawłem Kukizem, tak polska Zjednoczona Prawica powinna zakończyć współpracę ze Zbigniewem Ziobrą

- powiedział polityk. Sawicki został również zapytany o to, czy Szymon Hołownia to przyszły koalicjant Polskiego Stronnictwa Ludowego. - On mówi, że oczywiście bez polityków, bez partyjności, przygotowuje się do bycia premierem, ma świetny program, chcielibyśmy rzeczywiście to zobaczyć, o tym porozmawiać, podyskutować. I tak jak zawsze, w sprawach, które są zgodne z polską racją stanu i programem PSL, będziemy go wspierać - stwierdził i dodał, że w sprawach niezgodnych z polską racją stanu i interesem PSL nie będzie współpracy między partiami. Podkreślił, że były rozmowy z Szymonem Hołownią, ale do współpracy jeszcze daleko.

"Morawiecki nie musi być zakładnikiem radykała Ziobry"

Marek Sawicki został również zapytany, czy Polskie Stronnictwo Ludowe podejmie rozmowy z PiS w sprawie kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich i szef Instytutu Pamięci Narodowej.

Prowadzę takie rozmowy, także w imieniu prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza z różnymi politykami PiS, żeby dogadać się w tych dwóch sprawach i w sprawie także unijnej

- powiedział polityk. Dodał, że Mateusz Morawiecki "nie musi być zakładnikiem radykała Zbigniewa Ziobry i Solidarnej Polski".

Zobacz wideo Polityczna przyszłość Lewicy. "Jesteśmy jak jedna pięść"
Więcej o: