Jarosław Gowin o naciskach Andrzeja Dudy ws. otwarcia stoków: Zarzuty wobec prezydenta są bezzasadne

Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że jego wypowiedź o udziale Andrzeja Dudy w sprawie decyzji o otwarciu stoków narciarskich była niefortunna. Polityk podkreśla, że zarzuty wobec prezydenta są całkowicie bezzasadne, a jego słowa zostały "małostkowo zinterpretowane przez opozycję".

W poniedziałek Jarosław Gowin powiedział, że w podjęciu decyzji o otwarciu stoków udział miał Andrzej Duda. Wicepremier wyjawił, że prezydent zadzwonił do niego i "bardzo stanowczo powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków". Andrzej Duda miał też apelować o wypracowanie procedur sanitarnych, by można było bezpiecznie udostępnić wyciągi.

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!

Jarosław Gowin o "niefortunnej wypowiedzi" ws. telefonu Andrzeja Dudy: Zarzuty wobec prezydenta są bezzasadne

Jarosław Gowin został zapytany o tę rozmowę na antenie Radia Plus. Dziennikarz był ciekawy, czy prezydent Andrzej Duda nie miał pretensji do wicepremiera za tę wypowiedź, która została negatywnie odebrana przez opozycję.

- Być może wypowiedziałem się niefortunnie, ale te zarzuty wobec pana prezydenta są całkowicie bezzasadne - powiedział. Dopytywany o to, co dokładnie można uznać za niefortunne, polityk odpowiedział, że "tylko to, że nie wspomniał o szerokim kontekście rozmowy z panem prezydentem, nie przypuszczając, że opozycja tak małostkowo zinterpretuje te słowa".

Nadal jesteśmy pariasami Europy. Zarabiamy 3 razy mniej i potrzebujemy prawie 20 lat żeby dogonić UnięRząd zamraża premie w budżetówce. Trzynastka zagrożona? MF wyjaśnia

- Ja przedstawiłem panu prezydentowi wszystkie działania rządu związane z odmrażaniem części branż i utrzymaniem zamrożenia niektórych z nich. Pan prezydent jest na bieżąco konsultowany przez rząd, jeżeli chodzi o wszystkie decyzje. A to, że zajmuje stanowisko w jednej, czy drugiej sprawie jest rzeczą zupełnie naturalną, myślę, że wręcz pożądaną - powiedział minister rozwoju, pracy i technologii.

Jarosław Gowin podkreślił, że prezydent jest "generalnie zwolennikiem możliwie jak najszybszego odmrażania gospodarki". Wicepremier dodał, że również uważa, że jest to słuszny kierunek działań.

W ubiegłym tygodniu MRPiT wydało rozporządzenie w porozumieniu z branżą narciarską. Na podstawie dokumentu stoki narciarskie i turystyczne mogą być otwarte w sezonie zimowym 2020/2021 przy ścisłym reżimie sanitarnym. Na stokach obowiązuje limit jednej osoby na 100 metrów kwadratowych. Z wyciągów nie mogą korzystać jednocześnie obce sobie osoby. Mimo obowiązujących restrykcji przestrzeganie obostrzeń nie zawsze idzie zgodnie z planem. Przykładem może być tłum narciarzy czekający w kolejce do wyciągu w Krynicy-Zdroju w ostatnią niedzielę.

Kolejka do wyciągu w Krynicy Zdroju.Krynica-Zdrój. Tłumy przed stokiem narciarskim, a miasto się chwali

Więcej o: