Skargi widzów na "Motel Polska". KRRiT przyjrzy się programowi TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała kilka skarg na program "Motel Polska" emitowany przez telewizję TVP1. Audycji zarzucono m.in. bardzo niski poziom i nawoływanie do przemocy.
Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring

"Motel Polska" to program, który emitowany jest na antenie TVP1 od połowy września. Formułą przypomina emitowany od kilku lat w TTV "Gogglebox. Przed telewizorem" - uczestnicy programu oglądają fragmenty materiałów telewizyjnych o bieżących wydarzeniach i je komentują.

Michał Mazur, Karolina Korczyńska. 'Motel Polska' we TVP"Upokarzające", "Motel PiS". Politycy i dziennikarze komentują "Motel Polska" w TVP

O "Motelu Polska" zrobiło się głośno 26 listopada. W odcinku wyemitowanym tego dnia komentowano protesty kobiet i incydent z udziałem wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego. Jeden z uczestników, widząc fragment pokazujący zatrzymanie polityka, krzyczał: "I bardzo dobrze! I gazem go! I gazem mu w twarz tak jak pani od demonstracji, dlaczego nie?". Zainteresowanie wzbudziła także obsada programu. Dziennikarze ustalili, że w "Motelu Polska" występują m.in. członkowie rodziny posła PiS Roberta Telusa.

KRRiT dostała skargi na "Motel Polska". Zarzuty o mowę nienawiści i niski poziom

Portal Wirtualne Media ustalił, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała w ostatnich dniach pięć skarg dotyczących programu "Motel Polska". Trzy z nich mówią o wspomnianym odcinku z 26 listopada. Skarżący zarzucili uczestnikom programu nawoływanie do przemocy. Pozostałe dwie skargi były związane z formułą programu. Osoby, które zgłosiły się KRRiT, stwierdziły, że audycja TVP zawiera mowę nienawiści, oraz treści o charakterze homofobicznym i dyskryminującym mniejszości. Programowi zarzucono także bardzo niski poziom.

KRRiT nie odniosła się do pism. Zgodnie z procedurą poprosi Telewizję Polską o stanowisko w tej sprawie i nagrania z fragmentami "Motelu Polska", których dotyczą zażalenia.

Mieczysław Worach, Maria Witkowska i Lidia Lasota w 'Motel Polska' TVPHejt w "Motelu Polska" TVP. Uczestnicy obrażają liderkę strajku

Więcej o: