Posłowie nie zatańczą na urodzinach Radia Maryja. Przez koronawirusa uroczystość będzie skromna

29. rocznica powstania Radia Maryja będzie skromniejsza niż poprzednie. Urodziny stacji radiowej o. Tadeusza Rydzyka nie będą miały charakteru masowego, a to ze względu na epidemię koronawirusa.
Zobacz wideo Życzenia Joanny Kluzik-Rostkowskiej dla Radia Maryja: Żeby przestało uprawiać politykę

Urodziny Radia Maryja odbywały się z reguły z dużą pompą. Do wynajmowanej Areny Toruń zjeżdżały tysiące słuchaczy oraz wielu znaczących polityków. W 2018 roku media obiegły nagrania tańczących w rytm utworu "Abba Ojcze" polityków Zjednoczonej Prawicy. W pierwszym rzędzie trzymając się za ręce, kołysali się m.in. premier Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i Jan Szyszko. Na uroczystościach organizowanych przez o. Tadeusza Rydzyka odczytywano takze listy prezydenta Polski Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 

Po hucznych obchodach urodzin Radia Maryja w Toruniu uroczystości zawsze przenosiły się do Bydgoszczy. W 2019 roku na części bydgoskiej zabrakło o. Tadeusza Rydzyka, bo zgubił się w drodze między stolicami województwa kujawsko-pomorskiego.

Jacek Sasin na urodzinach Radia MaryjaUrodziny Radia Maryja. List od Kaczyńskiego: Dziękujemy Bogu za Rydzyka

Program urodzin Radia Maryja wyjątkowo skromny. Będzie transmisja w telewizji i radiu

Z programu 29. rocznicy powstania Radia Maryja wynika, że w tym roku redemptoryści urządzą znacznie skromniejszą uroczystość, a to ze względu na epidemię koronawirusa. Nie będzie więc tańców politycznej wierchuszki ani problemów z dojazdem do Bydgoszczy. Tym razem na urodziny Radia Maryja złożą się cztery wydarzenia, z których żadne nie będzie miało charakteru masowego. W piątek 4 grudnia odbędzie się koncert "Pieśń o Ojczyźnie"  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. W sobotę 5 grudnia o godz. 11 będzie miała miejsce modlitwa różańcowa w sanktuarium redemptorystów w Toruniu, a o 12 w tym samym miejscu - msza pod przewodnictwem Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Na godzinę 18 we wtorek 8 grudnia zaplanowano mszę w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, której będzie przewodził biskup bydgoski Jan Tyrawa. Wszystkie te wydarzenia mają być transmitowane w TV Trwam i na antenie Radia Maryja. 

Jacek Sasin na urodzinach Radia MaryjaPozłacana patena od rządu dla Radia Maryja. Wiadomo, ile kosztowała

Więcej o: