Szymon Hołownia: Nie ma i nie było rozmów o połączeniu z PSL

Szymon Hołownia zaprzeczył doniesieniom o tym, że ruch Polska 2050 może wejść w koalicję z PSL. Komentując słowa jednego z posłów Kukiz'15, powiedział, że rozmowy o połączeniu sił nigdy nie były prowadzone.
Zobacz wideo Czy dojdzie do koalicji PSL i ruchu Polska 2050?

W czwartek 26 listopada podczas posiedzenia klubu Koalicji Polskiej posłowie Kukiz'15 zostali poinformowani, że Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego postanowiła zakończyć z nimi współpracę. Powodem rozwodu obu ugrupowań było m.in. głosowanie, w którym działacze Kukiz'15 poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. Decyzję skomentował poseł Jarosław Sachajko, stwierdzając, że PSL może chcieć wejść w koalicję z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.

- Nie wiem, dlaczego koledzy z PSL nie potrafią normalnie, godnie się rozstać. [...] Szuka się absurdalnych wytłumaczeń. PSL może chcieć zmienić towarzysza walki politycznej, czyli przesiąść się do koalicji z panem Hołownią, bo inne powody są abstrakcyjne, są po prostu miałkie - mówił poseł Kukiz'15 w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Paweł KukizCo zrobi Kukiz po rozłące z PSL? "Chcę uciąć spekulacje, że idę do PiS"

Szymon Hołownia o koalicji z PSL: Nie było ani takiego pomysłu, ani rozmów

Słowom Jarosława Sachajko zaprzeczył Szymon Hołownia, publikując wpis w social mediach.

"Panie pośle Jarosławie Sachajko, dobijają się do mnie dziennikarze z pytaniami o PSL. Cierpliwie tłumaczę, że powinni rozmawiać z Panem, skoro wie Pan coś, czego ja nie wiem i w dodatku opowiada o tym w publicznym radiu. Nie ma i nie było żadnych rozmów o połączeniu" - napisał lider ruchu Polska 2050.

Szymon Hołownia dementował plotki o koalicji z PSL także w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

- Nie można mówić o koalicji ruchu Polska 2050 z PSL, bo nie było ani takiego pomysłu, ani rozmów - powiedział Hołownia, tłumacząc, że z szefem ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem rozmawiał dwa miesiące temu i była to rozmowa dwóch polityków, którzy brali udział w kampanii prezydenckiej. 

Władysław Kosiniak-Kamysz w Porannej Rozmowie Gazeta.plWładysław Kosiniak-Kamysz w Porannej Rozmowie Gazeta.pl

Więcej o: