Agnieszka Ścigaj została posłanką niezrzeszoną. "Mam dość, że politycy głównie zajmują się sobą"

Agnieszka Ścigaj zgodnie z zapowiedziami została posłanką niezrzeszoną. "Dziś, w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, podjęłam również własną decyzję polityczną. Zawsze byłam niezależna, ale od dziś staje się formalnie" - napisała w mediach społecznościowych.

O możliwości zostania posłanką niezrzeszoną po rozpadzie Koalicji Polskiej, Agnieszka Ścigaj poinformowała w piątek, z kolei w sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała, że ostatecznie podjęła taką decyzję.

DLOKR Paweł Kukiz utworzy nowe koło poselskie. Nie wszyscy posłowie pójdą za nim

Agnieszka Ścigaj została posłanką niezrzeszoną. "Mam dość, że politycy zajmują się sobą"

W zamieszczonym na Facebooku filmie Ścigaj nawiązała do rozstania PSL-u i Kukiz'15, o czym Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w czwartek. - Czasem ubolewam, myślę, że tak jest i w tym przypadku, że męskie ego niestety bierze górę nad racjonalnym podejściem i dobrem wspólnym - powiedziała.

Zobacz wideo Kaczyński atakuje protestujących. Ścigaj: To dolewanie oliwy do ognia

Podczas głosowania nad uchwałą popierającą PiS w sprawie zawetowania unijnego budżetu, za czym zagłosowali posłowie Kukiz'15, a przez co ostatecznie doszło do rozpadu Koalicji Polskiej, Agnieszka Ścigaj zagłosowała inaczej niż jej partyjni koledzy.

Ścigaj zaapelowała, by kobiety angażowały się w politykę.

Liczę, że kobiece zaangażowanie w polską politykę, do którego zachęcam wiele kobiet, spowoduje, że wspólny dialog, rozwiązywanie problemów to będzie priorytet, który będzie przyświecał każdemu politykowi.

Paweł Kukiz Co zrobi Kukiz po rozłące z PSL? "Chcę uciąć spekulacje, że idę do PiS"

Miesiąc temu Ścigaj zrezygnowała z pobierania diety poselskiej po tym, jak została dyrektorką Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach, do czego także odniosła się w opublikowanym nagraniu.

Nie jestem już posłem zawodowym. Podjęłam pracę w pomocy społecznej. Takie mam kwalifikacje i takie mam doświadczenie. Uważam, że w tej sytuacji, w której Polska się znajduje - wszystkie ręce na pokład i każdy powinien dołożyć jakąś cegiełkę, abyśmy wspólnie wyszli z kryzysu

"Zapraszam do współpracy wszystkie środowiska, które jak ja mają dość tego, że politycy głównie zajmują się sobą, a nie ich sprawami" - dodała, wymieniając osoby, które czują, że nie są reprezentowane w polskim parlamencie, organizacje pozarządowe i instytucje, które "patrzą i widzą, że politycy, zamiast mówić o ich problemach i szukać dobrych rozwiązań, zajmują się własnymi układami politycznymi".

Jednocześnie podkreśliła, że wciąż najbliżej jej do postulatów proobywatelskich Kukiz'15, "w których to władzę ma obywatel, a nie polityk".

Więcej o: