Lech Koakowski ostatecznie odszed z klubu PiS. Teraz bdzie posem niezrzeszonym

Lech Koakowski ostatecznie opuszcza klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwoci, jak i samo ugrupowanie. Polityk poinformowa, e teraz bdzie posem niezrzeszonym.

Tydzień temu Lech Kołakowski informował, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości z powodu tzw. piątki dla zwierząt. - Nie godzę się z zapisami tej ustawy, to jest bubel prawny - powiedział wówczas. Dzień później zaczął się wahać i rozważał zmianę zdania co do swojego członkostwa w partii Jarosawa Kaczyskiego.

Lech KołakowskiLech Kołakowski we wtorek odszedł z PiS. Dziś poseł już się łamię

Kołakowski zostaje posłem niezależnym

Jednak we wtorek polityk poinformował, że opuszcza klub parlamentarny PiS. Powiedział dziennikarzom, że od 24 listopada zostaje posłem niezrzeszonym. Dopytywany oświadczył też, że odchodzi również z partii. 

To jest związane z moją sytuacją w ugrupowaniu. Jak również działań legislacyjny w dużej części związanych z piątką dla zwierząt. Chcę bronić mieszkańców wsi i producentów rolnych

- zadeklarował, jak cytuje Wyborcza.pl. Zapytany o to, dlaczego opuścił klub PiS, odpowiedział, że chodzi o "pitk dla zwierzt". Powiedział także:

Dotyczy to bezpośrednio mojej osoby, jak również kierownictwa ugrupowania, o czym w tej chwili chciałbym nie mówić.

Po odejściu Lecha Kołakowskiego większość sejmowa PiS topnieje. Partia będzie miała teraz 233 posw. Aby samodzielnie rządzić, potrzebuje 231 posłów.

Zobacz wideo Co dalej z "piątką dla zwierząt". Komentuje Małgorzata Tracz