Andrzej Duda oddał osocze. "Wyzdrowiałem i wszystkich ozdrowieńców do tego zachęcam"

Prezydent Andrzej Duda, który ma już za sobą zakażenie koronawirusem ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zdecydował się oddać osocze. "Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam!" - napisał pod filmem.

4 listopada Andrzej Duda zakończył przymusową izolację, będącą wynikiem zakażenia koronawirusem. Będąc już ozdrowieńcem, prezydent zdecydować się wspomóc akcję oddawania osocza, które jest nieodzownym elementem w terapiach leczenia chorych na COVID-19.

Kinga DudaOwsiak pisze do Kingi Dudy: Była szansa, aby Twój Tata pomógł onkologii

Andrzej Duda oddał osocze i zachęca innych do tego samego

Jak wynika z zamieszczonego przez Dudę w mediach społecznościowych materiału, odwiedził on poradnię krwiodawstwa, gdzie oddał osocze. W krótkim filmiku zachęcił on jednocześnie wszystkich ozdrowieńców, aby sprawdzili, czy mają przeciwciała i jeśli służby medyczne wyrażą zgodę, oddali je na rzecz zakażonych.

- Przyszedłem dzisiaj do poradni krwiodawstwa, aby to osocze oddać. I chciałem wszystkich państwa z całego serca zachęcić, wszystkich ozdrowieńców, tak jak ja, aby sprawdzili czy te przeciwciała posiadają - zachęcał Duda.

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!

15 tysięcy zakażeń w ciągu doby i 156 zgonów

W poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 002 kolejnych pozytywnych wynikach testu na obecność koronawirusa. Największą ich liczbę odnotowano w województwach mazowieckim (2 295), wielkopolskim (1 899) i małopolskim (1 401). Takie liczby uzyskano na podstawie 24,7 tys. testów, wykonanych na przestrzeni poprzedniej doby.

Prezydent Andrzej DudaAndrzej Duda powołał się na kardynała oskarżanego o tuszowanie pedofilii

Dodatkowo resort przekazał, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 156 osób, z czego 118 miało choroby współistniejące, natomiast pozostałe 38 ofiar ich nie miało. Łączna liczba zakażonych od początku epidemii osiągnęła liczbę 876 333, natomiast zgonów - 13 774.

Więcej o: