Andrzej Duda powołał się na kardynała oskarżanego o tuszowanie pedofilii. "Szacunek"

Andrzej Duda pochwalił na Twitterze niedawną wypowiedź kardynała Gerharda Müllera. Prezydent spotkał się z krytyką, ponieważ niemiecki duchowny jest oskarżany o tuszowanie pedofilii w diecezji w Ratyzbonie.

Andrzej Duda udostępnił na Twitterze artykuł tygodnika "Do Rzeczy", w którym przytaczane są słowa niemieckiego kardynała Gerharda Müllera dotyczące sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Prezydent skomentował ten tekst słowami: "Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek".

To, że Andrzej Duda pochwalił wypowiedź kard. Gerharda Müllera, wywołało oburzenie wielu użytkowników Twittera. W komentarzach przypomnieli oni, że niemiecki duchowny jest oskarżany o to, że tuszował afery pedofilskie z udziałem księży. W 2017 roku kardynał Gerhard Müller decyzją papieża Franciszka został zwolniony z funkcji Prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Niedługo potem ukazał się raport dotyczący przypadków molestowania dzieci w diecezji w Ratyzbonie, której biskupem ordynariuszem był Müller - przypomina portal naTemat.pl. Duchowny popierał także teorie spiskowe dotyczące pandemii koronawirusa.

Niemiecki kardynał: Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem?

Kard. Müller, którego wypowiedź pochwalił prezydent, zwrócił uwagę na "podwójne standardy panujące w Niemczech". Duchowny stwierdził, że Niemcy, którzy protestują przeciwko obostrzeniom związanym z epidemią koronawirusa, są napiętnowani, ale ci, którzy organizują masowe demonstracje w Warszawie ogłaszani jest "bohaterami wolności". Kardynał skrytykował także niemieckie media, które kreują wizerunek Polski jako kraju, który wszedł na "niedemokratyczną ścieżkę".

"W Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi. Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa?" - mówił niemiecki kardynał.

Więcej o: