Sondaż: Polacy krytycznie o działaniach rządu w walce z epidemią. Większość ocenia je "źle"

28,7 proc. respondentów uważa, że rząd źle radzi sobie z drugą falą epidemii, a 37,2 proc. uważa, że bardzo źle - wynika z sondażu pracowni SW Research dla portalu rp.pl. Jedynie co piąty uczestnik badania ocenia działania rządu pozytywnie.

W Polsce stwierdzono do tej pory blisko 820 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 12 714 chorych. W związku z epidemią rząd wprowadził wiele nakazów i ograniczeń. Polacy mają m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, a dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą przemieszczać się w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku jedynie pod opieką rodzica i opiekuna.

Do 29 listopada została zawieszona działalność m.in. bibliotek, teatrów, kin, muzeów, klubów nocnych, dyskotek, restauracji (możliwe jedynie zamawianie posiłków na wynos), basenów, wprowadzono również nauczanie zdalne w szkołach, ograniczenia w liczbie pasażerów komunikacji publicznej i ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych. W kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 m2. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, obowiązuje również zakaz organizacji wesel, komunii i innych przyjęć okolicznościowych.

SzpitalKoronawirus w Polsce. 626 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby

Sondaż: Polacy o tym, jak rząd radzi sobie z epidemią

Jak wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl, Polacy negatywnie oceniają sposoby rządu na poradzenie sobie z drugą falą epidemii koronawirusa. 28,7 proc. respondentów stwierdziło, że rząd radzi sobie "źle", a 37,2 proc., że "bardzo źle". 5,8 proc. ocenia działania rządu "bardzo dobrze", a 15,7 proc. "dobrze". 12,6 proc. nie ma zdania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17-18 listopada na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia. "Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania" - informuje rp.pl.

Zobacz wideo Coraz więcej zgonów z powodu koronawirusa. „W epidemiologii jest cienka czerwona linia”