Koronawirus w Polsce. Kiedy decyzje o zniesieniu lub zaostrzeniu obostrzeń? Rzecznik rządu odpowiada

Rzecznik rządu powiedział, że można liczyć na zmniejszenie obostrzeń, jeżeli sytuacja epidemiczna utrzyma się na tym samym poziomie. Piotr Müller zapowiedział też, kiedy mogą zostać ogłoszone dalsze działania rządu w sprawie epidemii koronawirusa.

Od 24 października w całej Polsce obowiązuje czerwona strefa. Dodatkowe obostrzenia dotyczące między innymi handlu wprowadzone zostały 7 listopada. Dotychczasowe regulacje obowiązywać będą co najmniej do 29 listopada.

Zobacz wideo Braun do Kidawy-Błońskiej zwracającej mu uwagę na brak maseczki: Nigdy nie ośmieliłbym się sugerować pani, co założyć, a co zdjąć

Kiedy rząd przedstawi nowy plan walki z koronawirusem? "Być może w weekend, najpóźniej w poniedziałek"

Piotr Müller w programie "Jeden na jeden" w TVN24 powiedział, że być może w weekend, a najpóźniej w poniedziałek, premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania rządu dotyczące walki z COVID-19. Plan ten nazwany został "mapą drogową dalszych działań rządu".

- Rząd kończy matrycę działań dotyczącą poszczególnych etapów, ale bardzo szczegółową, czyli pokazującą na jakim etapie, co dokładnie będzie zawarte. To zostanie pokazane przez pana premiera najpóźniej w poniedziałek, być może w weekend - przekazał rzecznik rządu.

Tradycyjny stół wigilijnyJak spędzić w tym roku święta z rodziną? "Konieczna jest samoizolacja"

- Jeżeli chodzi o to, co zadzieje się po 29 listopada, to jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, możemy liczyć na pewne zmniejszenie obostrzeń - powiedział Piotr Müller. Polityk dodał, że na razie nie ma planów, by wprowadzić w Polsce całkowity lockdown. Rzecznik rządu zapytany został także o to, czy po 29 listopada dzieci wrócą na zajęcia stacjonarne do szkół.

- W tej chwili nie jestem w stanie kierunkowo powiedzieć, jaka będzie decyzja. Mobilność społeczna zmniejszyła się dzięki ograniczeniu nauczania bezpośredniego w szkołach i to też przynosi konkretne efekty. W związku z tym czekamy na ostateczne decyzje epidemiologów - stwierdził jedynie Müller.

Szpital NarodowyLekarze z Siedlec sami wybudują tymczasową placówkę

Więcej o: