Kancelaria Prezesa Rady Ministrów jako sukces rządu premiera Mateusza Morawieckiego wymienia między innymi wprowadzenie małego ZUS-u dla firm, estońskiego CIT, projektu 14. emerytury czy rozpoczęcia programu, który zakłada budowę 100 obwodnic. 19 listopada 2019 roku premier Morawiecki, podczas trwającego aż 75 minut expose, mówił o tym, że celem rządu jest zbudowanie Polski "jako najlepszego miejsca do życia w Europie".
Jakie sukcesy wymienia jeszcze KPRM? Z zakresu zdrowia jest to między innymi walka z COVID-19, uruchomienie eRecept, zwiększenie środków na służbę zdrowia, utworzenie Internetowego Konta Pacjenta czy teleporad medycznych. Z gospodarki wymieniono natomiast utworzenie Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, której koszt wyniósł ponad 152 mld złotych i dzięki którym "uratowano 6 mln miejsc pracy". Dodatkowo jest to wprowadzenie niższego ZUS-u dla firm, obniżenie CIT dla przedsiębiorców, utrzymanie niskiej stopy bezrobocia czy inwestowanie w fotowoltaikę. Z polityki zagranicznej wymieniono stworzenie planu dla Białorusi czy przeprowadzenie polsko-litewskich konsultacji międzynarodowych.
Najwięcej kontrowersji wśród użytkowników Twittera wzbudziła grafika, na której wśród sukcesów rządu wymienia się wynegocjowanie budżetu Unii Europejskiej. "Wynegocjowaliśmy największy w historii budżet unijny dla Polski - ponad 750 mld zł z WRF (Wieloletnich Ram Finansowych) i Europejskiego Funduszu Odbudowy" - brzmi pierwsza część grafiki. Dalej napisano o walce o usunięcie "niesprawiedliwego mechanizmu w sprawie tzw. praworządności w UE w odniesieniu do budżetu".
Pod wpisem znajdują się komentarze, w których użytkownicy zwracają uwagę na to, że pochwalono się sukcesem, który właśnie blokowany jest przez rządy Polski i Węgier. W czwartek 19 listopada polski Sejm przyjął nawet uchwałę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, która "wspiera działania rządu w negocjacjach budżetu Unii Europejskiej". Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że uchwała ma być wzmocnieniem mandatu Mateusza Morawieckiego do wszelkich działań w trakcie negocjacji ws. budżetu UE i Funduszu Odbudowy. Opozycja natomiast wzywała premiera do zawarcia porozumienia z państwami Unii w tych dwóch kwestiach. Wszystkie projekty złożone przez Koalicję Obywatelską, Lewicę i Polskie Stronnictwo Ludowe zostały jednak odrzucone.