Czarzasty wykluczył Brauna z obrad Sejmu. Poseł Konfederacji nie chciał założyć maseczki

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty wykluczył posła Konfederacji z obrad Sejmu. Grzegorz Braun wielokrotnie był upominany o założenie maseczki, czego zrobić nie chciał.

Grzegorz Braun wszedł na mównicę, by zabrać głos w imieniu koła Konfederacji po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego ws. budżetu UE. Mimo nakazu zasłaniania nosa i ust decyzją Marszałek Sejmu obowiązującego wszystkie osoby przebywające w sali plenarnej poseł nie miał założonej maseczki. Przyniósł za to ze sobą egzemplarz książki swojego autorstwa, zatytułowanej "Fałszywa pandemia".

Zobacz wideo Braun do Kidawy-Błońskiej zwracającej mu uwagę na brak maseczki: Nigdy nie ośmieliłbym się sugerować pani, co założyć, a co zdjąć

Wicemarszałek Czarzasty poprosił posła o założenie maski. - Pan się nie ośmieszy w ten sposób. Czy mam panu pożyczyć maskę? - pytał wicemarszałek. - Jest poważna atmosfera, jest premier polskiego rządu - dodawał. Jedna z posłanek położyła nawet maseczkę Braunowi na mównicy sejmowej. Poseł Konfederacji nie założył jej jednak.

Czarzasty prosił Janusza Korwin-Mikkego o interwencję

Czarzasty zwracał się również do posła Janusza Korwin-Mikkego. Wicemarszałek prosił lidera Konfederacji, by ten namówił swojego kolegę z koła na nałożenie maseczki. - Ktoś u was musi mieć rozum - mówił Czarzasty. Przez cały ten czas Grzegorz Braun miał wyłączony mikrofon. Czarzasty wielokrotnie mówił, że mikrofon zostanie włączony, jeśli Braun założy maseczkę.

- Nikt na pana nie krzyczy po raz pierwszy, nikt nie straszy karą finansową. Proszę pana jak mężczyzna mężczyznę - proszę założyć maskę - prosił posła Konfederacji Włodzimierz Czarzasty.

Grzegorz Braun został wykluczony za brak maseczki 

Ostatecznie wicemarszałek Sejmu ogłosił minutę przerwy. Po przerwie Braun wciąż nie chciał zgodzić się na założenie maseczki. Czarzasty wykluczył w związku z tym posła z posiedzenia. Braun opuścił salę plenarną, na koniec zostawiając wicemarszałkowi egzemplarz swojej książki.