Polacy najbardziej nie ufają Kaczyńskiemu. Prezydent nie jest już liderem rankingu zaufania [SONDAŻ]

Według sondażu IBRIS dla portalu Onet największym poparciem wyborców cieszą się Andrzej Duda, Szymon Hołownia i Mateusz Morawiecki. Najgorzej pod względem zaufania wypadł Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro.

Według badania IBRiS dla Onetu przeprowadzonego 13-14 listopada na próbie 1100 osób. Liderem zaufania opinii publicznej według badania jest Mateusz Morawiecki oraz Andrzej Duda. W październiku na pierwszym miejscu był prezydent, teraz jednak to premier z wynikiem 41,3 procent wyszedł na prowadzenie.

Po raz pierwszy w rankingu została ujęta Marta Lempart, która uzyskała najsłabszy wynik pod względem rozpoznawalności. Polityczce nie zaufało aż 43,1 procent badanych.

Krzysztof Bosak zalicza spadek

Krzysztof Bosak zaliczył spory spadek notowań, bo aż 56,7 procent ankietowanych nie darzy lidera Konfederacji zaufaniem. Politykowi ufa najmniej osób w rankingu. Z ósmego miejsca, które otrzymał w październiku, spadł na ostatnią pozycję. Wcześniej ufało mu 23,4 procent, a obecnie jego wyniki wynosi zaledwie 13,3 procent.

Zobacz wideo Słabsze sondaże Andrzeja Dudy. Bortniczuk: Wróciły do normalności

Kaczyński z najsłabszym zaufaniem

Według badania najwięcej osób nie ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu. Aż 57,9 procent badanych potwierdziło swoją niechęć do polityka. Zbigniew Ziobro również nie cieszy się zaufaniem społecznym. Politykowi nie ufa 55.9 procent ankietowanych. Co ciekawe Ziobro odnotował również wzrost zaufania, w porównaniu do listopada przybyło mu 1,8 punktu procentowego.

Szymon Hołownia na podium

Na trzecim miejscu rankingu zaufania polityków w dalszym ciągu znajduje się Szymon Hołownia, któremu ufa 36,1 procent badanych. W stosunku do października zaliczył spadek wynoszący 1,8 punktu procentowego. Czwartego miejsca dalej broni Rafał Trzaskowski z wynikiem 35,9 procent zaufania. Jego wynik poprawił się o 1,7 punktu procentowego.

Co ciekawe na dziesiątym miejscu uplasował się wicepremier Jacek Sasin, któremu ufa 22,4 procent ankietowanych. Jest to wynik lepszy aż o 5,6 punktów procentowych.

Więcej o: