Czarnek o Janie Pawle II: Próba jego desakralizacji jest obrzydliwa i niezwykle czytelna

- Problem pedofilii jest bolesny, tak w Kościele jak i w innych środowiskach. Jest też celowo wykorzystywany do walki z Kościołem, religią, Bogiem czy chrześcijaństwem, bo choć w Kościele występuje w nie większej, a nawet mniejszej skali niż w innych środowiskach, to tylko tu jest tak mocno nagłaśniany - stwierdził w rozmowie z Onetem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Raport Watykanu na temat pedofilii w kościele ujawnił, że Jan Paweł II wiedział o oskarżeniach o pedofilię wobec kardynała Theodore'a McCarricka, a mimo to mianował go na biskupa. Do podjęcia takiej decyzji miał doprowadzić również bp Stanisław Dziwisz, ówczesny sekretarz papieski.

Z reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" wyemitowanego w TVN24 wynika również, że kardynał Dziwisz mógł brać udział w tuszowaniu czynów pedofilnych polskich i zagranicznych duchownych. Stanisław Dziwisz stanowczo zaprzeczył.

Przemysław Czarnek: Próba desakralizacji papieża jest obrzydliwa

- Nie znam szczegółów działań kardynała Dziwisza i dlatego nie mogę się na ten temat wypowiadać. Wiem natomiast, że problem pedofilii jest bolesny, tak w Kościele jak i w innych środowiskach. Jest też celowo wykorzystywany do walki z Kościołem, religią, Bogiem czy chrześcijaństwem, bo choć w Kościele występuje w nie większej, a nawet mniejszej skali niż w innych środowiskach, to tylko tu jest tak mocno nagłaśniany - stwierdził w rozmowie z Onetem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jak dodał, "walka z Kościołem nasila się zawsze w okolicach świąt religijnych i narodowych", a "podjęta dziś próba desakralizacji Jana Pawła II jest obrzydliwa i niezwykle czytelna".

- Kto wie, być może dlatego, że właśnie ten papież, jak przypominają władze KUL, jako pierwszy podjął zdecydowaną walkę z brakiem porządku moralnego w sferze seksualności, także w Kościele. To ten papież wydał pierwsze dokumenty realnie walczące z tymi obrzydliwymi zbrodniami. To ten papież napisał w końcu wprost w Katechizmie, że np. akty homoseksualne są sprzeczne z prawem naturalnym, wykluczają dar życia i nigdy nie mogą być zaakceptowane. Nie kluczył w tej kwestii - wyliczał Czarnek.

Zobacz wideo O. Gużyński o słowach kard. Dziwisza: Obiektywnie patrząc, mamy do czynienia z kłamstwem
Więcej o: