Leszek Miller o sprawie Hofmana: Państwo PiS jest poddane coraz silniejszej gangrenie

Leszek Miller stwierdził, że fragmenty nagrania, które upublicznił Roman Giertych, dowodzą tego, że "państwo PiS jest poddane coraz silniejszej gangrenie". Odniósł się także do tematu repolonizacji mediów.
Zobacz wideo Adam Hofman o koranawirusie: Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnemu, głupiemu zachowaniu

Leszek Miller był gościem Tomasza Sekielskiego w programie "Onet Rano". Polityk przyznał, że nie zdążył zapoznać się z nagraniem udostępnionym przez Romana Giertycha, ale słyszał fragmenty tych taśm.

- Te fragmenty pokazują, że państwo PiS, które jest wszechwładne i objęło wszystkie dziedziny naszego życia, jest poddane coraz silniejszej gangrenie - mówił Leszek Miller.

Leszek Miller: Media, które nie są we władaniu Zjednoczonej Prawicy, muszą denerwować sterników

Roman Giertych twierdzi, że Leszek Czarnecki miał otrzymać propozycję udziału w kupnie stacji TVN24, aby następnie sprzedać ją spółkom Skarbu Państwa. Leszek Miller uważa, że brzmi to bardzo prawdopodobnie, bo obóz rządzący nie raz mówił o planach "repolonizacji mediów". 

- Stacje, które nie są we władaniu obozu politycznego Zjednoczonej Prawicy, muszą strasznie irytować i denerwować sterników obecnej nawy państwowej i zapewne, gdyby mogli, zrobiliby wszystko, żeby te stacje sobie podporządkować. Taki mechanizm, żeby ktoś kupił np. TVN, a później spółki Skarbu Państwa od niego to odkupią, jest bardzo prawdopodobny - uznał Leszek Miller. 

Radosław FogielRadosław Fogiel: Sprawa taśmy Giertycha nie dotyczy PiS w najmniejszym stopniu

Były premier powiedział także, że Jarosław Kaczyński nie ukrywał, że chce podporządkować władzy sądy, a następnie "zabrać się" za media. Polityk stwierdził, że takie zapowiedzi padały z ust prezesa PiS na "oficjalnych spotkaniach w gronach kierowniczych PiS", ale nastąpiły trudności w realizacji tego planu, bo Zjednoczona Prawica jest w kryzysie, a Jarosław Kaczyński stracił autorytet, jakim go darzono. Według Millera problemem dla PiS może być także nowy prezydent USA, którym najprawdopodobniej zostanie Joe Biden

Giertych: Hofman proponował Czarneckiemu zatrudnienie człowieka związanego z PiS

Roman Giertych ujawnił fragment rozmowy pomiędzy Hofmanem a Czarneckim w niedzielę 15 listopada. Adwokat Leszka Czarneckiego przekonuje, że Adam Hofman zachęcał jego klienta do "formalnego lub nieformalnego" zatrudnienia Michała Krupińskiego, byłego szefa Pekao SA i człowieka związanego z obozem władzy.

"Jednocześnie Adam Hofman oświadcza, że w/w w przypadku zatrudnienia pójdzie do Zbigniewa Ziobro, porozmawia, przekona i rozwiąże problemy Czarneckiego dzięki temu, że w PiS jest autorytetem od spraw bankowych, czyli w zakresie tych spraw, w których zarzuty ma Czarnecki. Ten ma wątpliwości, czy za jego problemami nie stoi jednak premier, a nie Prokurator Generalny. Jego rozmówcy zapewniają go, że stoi za nimi Ziobro i sugerują, że uzgodnili ofertę zatrudnienia z Michałem Krupińskim" - napisał Giertych w poście na Facebooku.

Sam Adam Hofman zapewnia o swojej uczciwości. Zapowiedział także kroki prawne wobec "Gazety Wyborczej", która jako pierwsza napisała, że Hofman podjął się próby szantażowania Leszka Czarneckiego.

Adam HofmanRoman Giertych publikuje nagranie. Zapis rozmowy Hofmana z Czarneckim

Więcej o: