Mateusz Morawiecki o działaniach policji 11 listopada: Na wielu filmikach reakcja była nieadekwatna

Premier Mateusz Morawiecki skomentował działania policji podczas Marszu Niepodległości. - Reakcja policji na wielu filmikach była nieadekwatna, ale znam wiele relacji, w których funkcjonariusze zachowywali się w sposób właściwy - powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej" ocenił, że podczas Marszu Niepodległości w Warszawie ze strony policji doszło zarówno do błędów, jak i do właściwego działania. - Reakcja policji na wielu filmikach była nieadekwatna - powiedział. - Ale znam wiele relacji, w których funkcjonariusze zachowywali się w sposób właściwy - dodał.

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada ponad 20 mln szczepionek i wskazuje, do kogo one trafią. Mówi też o błędach rządu

Marsz Niepodległości. Morawiecki o działaniach policji 11 listopada: Reakcja nieadekwatna

Morawiecki podkreślił też, że ostateczne wnioski dotyczące wydarzeń z 11 listopada, zostaną wyciągnięte, gdy "właściwe komisje zakończą swoje prace". Jak dodał, w jego ocenie niektórzy uczestnicy warszawskiej manifestacji zachowywali się niewłaściwie i nie przedstawiali swoich poglądów w sposób pokojowy. - Wszystkie te fakty są dziś bardzo dokładnie weryfikowane, oglądane, sprawdzane - mówił.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził również, że demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i Marsz Niepodległości przyczyniły się do wzrostu zakażeń koronawirusem, nie podał jednak konkretnych danych na ten temat. 

Morawiecki dziękował też klubom "Gazety Polskiej" za zaangażowanie w relacjonowaniu działań rządu. - Ta dzisiejsza walka o polską rację stanu jest realizowana przez właściwe odczytanie znaków dziwnego roku 2020, wyzwań przyszłości, świata, który wyłania się po 2020. Do tego, by im sprostać, potrzebne jest, by te różne przyczółki polskości, te nasze różne miejsca, w których walczymy o polskość, tak jak państwa kluby ["Gazety Polskiej" - red.], by one prowadziły politykę działań spójnych - dodał.

Więcej o: