Sondaż: PiS odzyskuje poparcie po tąpnięciu. Konfederacja nie wchodzi do Sejmu

W najnowszym sondażu dla wp.pl Prawo i Sprawiedliwość odzyskuje kilka punktów procentowych względem poprzedniego badania. Nic nie wskazuje na to, by na ostatnich problemach partii rządzącej znacząco zyskała Koalicja Obywatelska.

PiS może liczyć na 33 proc. poparcia - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie wp.pl. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma zatem o 4 pkt. proc. wyższe notowania niż w badaniu sprzed dwóch tygodni. Na drugim miejscu wciąż utrzymuje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,1 proc. Wzrost poparcia KO wynosi 0,1 pkt. proc. 

Sondaż. PiS odzyskuje poparcie, duży spadek Konfederacji

Trzeci wynik ma Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13,1 proc. (spadek o 1,8 pkt. proc.). Kolejna jest Lewica (8,4 proc. poparcia, wzrost o 1,5 pkt. proc.). Do Sejmu weszłaby jeszcze Koalicja Polska PSL-Kukiz'15, na którą chce zagłosować 5 proc. respondentów (wzrost o 1,7 pkt. proc.).  

W badaniu progu nie przekroczyła Konfederacja, na którą głos oddałoby 2,3 proc. badanych, co oznacza spory spadek - aż 3 pkt. proc. 14 proc. nie wie, na kogo odda głos.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

49,8 proc. respondentów zadeklarowało udział w wyborach. "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 37,6 proc., "raczej tak" - 12,3 proc. 26,7 proc. twierdzi, że zdecydowanie nie będzie głosowało, natomiast 6,1 proc. odpowiedziało "nie wiem". 

Badanie przeprowadzono w dniach 13-14 listopada na grupie 1100 osób.

Więcej o: