Przemysław Czarnek: Gender prowadzi do zniewolenia. Nowe podręczniki to jest klucz

- Podtrzymuję swoje zdanie, że gender to jest żadna nauka. To fałszowanie wizji człowieka i tak naprawdę prowadzenie człowieka do zniewolenia - powiedział w radiowej Jedynce Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Jak dodał, wprowadzenie do szkół nowych podręczników z języka polskiego, historii czy wiedzy o społeczeństwie "to jest klucz".

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z radiową Jedynką komentował m.in. restrykcje dotyczące zamknięcia szkół.  - Rzeczywiście można mieć nadzieję, - nie przesądzam w żadnym wypadku - że po 29 listopada przynajmniej stopniowo będziemy wracać do szkół, nasze dzieci, nasza młodzież będzie wracała do szkół - mówił, dodając, że "na pewno te roczniki, które są dziś najbardziej w potrzebie stacjonarnego nauczania, to najwyższe roczniki szkół ponadpodstawowych, maturalne czy zawodowe, ale też ósme klasy szkół podstawowych" - Zaczynając od tych roczników, które mają egzaminy - wskazywał.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Minister Czarnek: Gender prowadzi do zniewolenia

Czarnek został też zapytany, czy jego zdaniem z uniwersytetów powinny zniknąć zw. gender studies, czyli zajęcia z zakresu badań zajmujących się płcią kulturową (chodzi m.in. o badania nad kulturowymi i społecznymi procesami kształtowania się norm męskości i kobiecości, które są podejmowane na uniwersytetach na całym świecie, w tym na Uniwersytecie Warszawskim).

Podtrzymuję swoją opinię: to nie jest żadna nauka, to jest fałszowanie wizji człowieka i tak naprawdę prowadzenie człowieka do zniewolenia. A błąd antropologiczny, czyli fałszywa wizja człowieka - i daję to do przemyślenia wszystkim, którzy realnie myślą o dobru społeczeństwa - to źródło wszelkich nieszczęść społecznych XX wieku, zwłaszcza komunizmu, narodowego socjalizmu, czyli nazizmu niemieckiego i wielu innych potężnych nieszczęść i totalitaryzmów. A gender to jest fałszywa wizja człowieka 

- powiedział minister edukacji i nauki, nie podając przy tym żadnych dowodów na to, że gender studies "to nie jest żadna nauka". - Uniwersytety mają szeroką autonomię, więc na tak zadane pytanie nie odpowiem - dodał, odnosząc się do pytania, czy studia genderowe powinny z polskich uczelni zniknąć.

Czarnek odniósł się też do swoich zapowiedzi dotyczących wprowadzenia nowych podręczników do szkół. Jak stwierdził, po "znakomitej reformie przeprowadzonej przez minister Annę Zalewską kluczowe jest napisanie bardzo dobrego podręcznika do języka polskiego, do historii, do WOS".

- Jestem już po rozmowach z przedstawicielami wydawnictw, podręczniki są już przygotowywane i będą pokazywane ministerstwu, w kwietniu czy maju powinny być gotowe. Nowe podręczniki to jest klucz - powiedział.

Więcej o: