Tvn24.pl: Kolejny sędzia TK z ochroną SOP. Chodzi o Jakuba Stelinę

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Jakub Stelina został objęty ochroną SOP - ustalił portal tvn24.pl. Taką decyzję miał podjąć szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zaostrzenia zakazu aborcji. Jednym z sędziów orzekających był profesor Jakub Stelina. Jak ustalił portal tvn24.pl, została mu przyznana ochrona SOP. Wcześniej objęto nią dwie członkinie TK: prezeskę Julię Przyłębską i Krystynę Pawłowicz, a także prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

Sondaż. Tylko 6,4 proc. Polaków chce realizacji wyroku TK ws. aborcjiSondaż. Tylko 6,4 proc. Polaków chce realizacji wyroku TK ws. aborcji

MSWiA: To informacja niejawna

Zgodnie z ustawą o SOP ochrona przysługuje m.in. prezydentowi, marszałkom obu izb parlamentu oraz premierowi. "Ze względu na dobro państwa" mogą nią zostać objęte także inne osoby.

Słyszałem, że jest plan objęcia ochroną wszystkich sędziów Trybunału [jest ich łącznie 15 - tvn24.pl]. To by była katastrofa dla SOP-u, bo już teraz jest ciężko przez braki kadrowe spowodowane przez zakażenia i kwarantanny wielu funkcjonariuszy

- powiedział w rozmowie z portalem informator.

MSWiA nie ustosunkowało się do informacji, którą uzyskał tvn24.pl. Na poprzednie pytania dot. objęcia ochroną Pawłowicz i Kurskiego resort odpowiedział, że to informacje niejawne. "Zatem prosimy przyjąć generalną zasadę, że odpowiedź na tak formułowane pytania, zawsze będzie brzmiała tak samo" - napisano.

Krystyna Pawłowicz o 'ataku'Krystyna Pawłowicz w TVP o "ataku" przed jej domem. "Wyszło dwóch meneli"

Zobacz wideo Komorowski o wyroku TK: Opozycja powinna zostawić PiS z tym kłopotem
Więcej o: