Fogiel: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległości. "W tym momencie doniesienia są sprzeczne"

Zakończyło się spotkanie prezydium Komitetu Politycznego PiS w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapowiedział, że partia "zajmie stanowisko", ale na razie "jest na to za wcześnie".
Zobacz wideo Wściekła Hanna Lis relacjonuje Marsz Niepodległości. Płonie mieszkanie obok jej domu

Prawo i Sprawiedliwość czeka na jednoznaczne ustalenia dotyczące zajść w trakcie środowego Marszu Niepodległości w stolicy - poinformował Radosław Fogiel. Dodał, że jednym z tematów czwartkowego spotkania w siedzibie PiS był Marsz Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy mimo oficjalnego zakazu.

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Fogiel zapowiada: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległości

Podczas przemarszu doszło do bójki z policjantami, w wyniku czego rannych zostało 35 policjantów, a także fotoreporter "Tygodnika Solidarność". Chuligani rzucali także race w budynek mieszkalny, w wyniku czego doszło do podpalenia mieszkania przy Alei 3 Maja. Dokonano także zniszczeń w infrastrukturze miejskiej - ratusz wycenił je na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Czekamy na jednoznaczne ustalenia tego, co zaszło. I wtedy będziemy mogli jako Prawo i Sprawiedliwość jakieś stanowisko w tej kwestii zająć. W tym momencie doniesienia są sprzeczne, więc jest na to za wcześnie

- oświadczył Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS w rozmowie z Polskim Radiem.

Przed południem rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, odnosząc się do środowych zajść w stolicy, stwierdziła, że osoby, które łamią prawo, powinny ponieść konsekwencje.

Więcej o: