Robert Winnicki: Jeśli Kościół sam się nie oczyści, to nie lewica będzie was usuwać, tylko my

Jeśli Kościół katolicki w Polsce się nie oczyści, to nie lewica, a prawica "będzie usuwać" księży - zapowiedział Robert Winnicki podczas Marszu Niepodległości 2020. Polityk stwierdził, że narodowcy nie będą "bronić pałaców i plebanii tych, którzy bronią pedofilów".
Zobacz wideo Jak wyglądały obchody 100-lecia niepodległości?

Poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki przemawiał podczas Marszu Niepodległości na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Jednym z tematów, jakie podjął, była rola Kościoła katolickiego w życiu publicznym.

- Wielu z nas w ostatnich tygodniach stanęło pod kościołami, by bronić przed profanacją. Stali tam wierzący, stali niewierzący, bo bronili symboli tradycji i tożsamości. Ja chciałem jasno powiedzieć, że nie będziemy bronić pałaców i plebanii tych, którzy bronią pedofilów, nie będziemy bronić gorszycieli - nawoływał Winnicki, mówiąc o grupach stojących na straży kościołów podczas protestów kobiet.

Poseł Konfederacji stwierdził, że "Kościół w Polsce musi się oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości".

- Jeśli Kościół sam tego nie zrobi, jeśli wy - księża, duchowni, biskupi nie zrobicie tego sami (...) to nie lewica będzie was usuwać, to my was będziemy usuwać. Won gorszycielom, won lawendowej mafii z kościoła - nawoływał Robert Winnicki.

"Don Stanislao". Dyskusja o pedofilii w Kościele rozgorzała na nowo

Słowa Roberta Winnickiego dotyczące kościoła mają związek z wydarzeniami ostatnich dni. 9 listopada, a więc dwa dni przed Marszem Niepodległości, miała miejsce premiera reportażu Marcina Gutowskiego pt. "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". Materiał ten mówi o tuszowaniu skandali seksualnych i braniu łapówek za "dostęp" do papieża, których miał się dopuszczać wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II i arcybiskup metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Reportaż ten wznowił dyskusję o pedofilii w Kościele i roli najwyższych hierarchów w tuszowaniu tego typu przestępstw. 

Więcej o: