Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem. "To nauczka dla wszystkich"

Były prezydent Bronisław Komorowski jest zakażony koronawirusem. Polityk przyznał, że od dziewięciu miesięcy przebywa w miejscowości, gdzie do tej pory nie było przypadków COVID-19. - To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem - powiedział w rozmowie z Onetem.

Jak podaje Onet, Bronisław Komorowski od dziewięciu miesięcy przebywa w swoim domu w Budzie Ruskiej w województwie podlaskim. W regionie tym bardzo długo nie było ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Zobacz wideo Biejat o lockdownie: Podejrzewam, że to się wydarzy

Bronisław Komorowski jest zakażony koronawirusem. "Mam stan podgorączkowy i kaszlę"

- To się zmieniło po imprezach rodzinnych - twierdzi były prezydent Polski. Polityk twierdzi, że nie wie, w którym momencie i w jakiej sytuacji mogło dojść do zakażenia koronawirusem. - To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem - powiedział. Bronisław Komorowski poinformował również, że ma stan podgorączkowy oraz kaszel.

Zakażenie koronawirusem diagnozowane jest u kolejnych polityków. Wcześniej COVID-19 potwierdzono u prezydenta Andrzeja Dudy. Po wyzdrowieniu polityk apelował, by oddawać osocze, które pomaga w leczeniu zakażonych. - Szczęśliwie chorobę mam już za sobą, podobnie jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem ozdrowieńców. Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza. Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych - powiedział w swoim wystąpieniu z okazji 11 listopada prezydent Andrzej Duda.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 12 listopada o kolejnych 22 683 osobach zakażonych koronawirusem oraz 275 osobach, które zmarły z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19. Od początku epidemii wirus SARS-CoV-2 został zdiagnozowany u 641 496 osób, a z jego powodu zmarło już łącznie 9 080 Polaków.

Więcej o: