Europoseł składa zawiadomienie w sprawie kard. Stanisława Dziwisza. "Nie ma świętych krów"

Europoseł Wiosny Łukasz Kohut poinformował, że złoży w prokuraturze zawiadomienie w sprawie kard. Stanisława Dziwisza. Jak tłumaczy, chodzi o "możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa oraz niezawiadomienie organów ściągania o popełnieniu przestępstw wykorzystania seksualnego dzieci".

To reakcja europosła Łukasza Kohuta na materiał "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" TVN24. "Nie ma świętych krów! Składam doniesienie do prokuratury na kardynała Dziwisza o możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa art. 239 KK oraz niezawiadomienie organów ściągania o popełnieniu przestępstw wykorzystania seksualnego dzieci art. 240 KK" - napisał na Twitterze Kohut.

Ujawniono treść listu wysłanego do kardynała Dziwisza przez Theodore'a McCarrickaUjawniono list od oskarżanego o pedofilię McCarricka do Dziwisza

"Don Stanislao". Kard. Dziwisz mógł tuszować afery pedofilskie

Z filmu, który w poniedziałek wyemitowano w programie "Czarno na białym" wynika, że kardynał Stanisław Dziwisz mógł brać udział w tuszowaniu nie tylko polskich, ale i światowych skandali pedofilskich. Chodzi m.in. o sprawę molestowania w Legionie Chrystusa oraz sprawę oskarżonego o pedofilię amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka.

Abp Stanisław GądeckiJest oficjalne oświadczenie Episkopatu po reportażu "Don Stanislao"

Do reportażu kardynał Dziwisz odniósł się już kilka godzin przed premierą materiału. W oświadczeniu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej hierarcha podkreślił, że ponawia propozycję, aby "sprawami oceny działań podjętych przed stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie 'Don Stanislao' zajęła się niezależna komisja". "Jestem gotowy do pełnej współpracy z taką komisją" - przekazał PAP.

Zobacz wideo Terlikowski wyjaśnia swoje słowa z "Zabawy w chowanego"
Więcej o: