Najgorsze notowania rządu od 2015 roku. "Po prostu zaliczyły glebę" [SONDAŻ]

Coraz mniej osób popiera rząd i premiera Mateusza Morawieckiego - wynika z badania CBOS. Aktualnie więcej osób deklaruje, że jest mu przeciwna, niż że akceptuje jego działania.

Jak podaje CBOS, wzrosła liczba przeciwników rządu Mateusza Morawieckiego. Obecnie nie popiera go 43 proc. uczestników sondażu, co oznacza, że niezadowolonych jest ich więcej o dziewięć punktów procentowych w porównaniu z badaniem z przełomu września i października. Natomiast zwolennicy rządu stanowią 33 procent, jest ich mniej o pięć punktów procentowych w porównaniu z poprzednim sondażem.

Sondażowa bessa Zjednoczonej Prawicy trwaPiS słono płaci za wyrok TK, a Polacy chcą politycznej głowy Kaczyńskiego

Niezadowolonych z faktu, że premierem jest Mateusz Morawiecki jest 49 proc. respondentów (wzrost o 11 pkt. proc.), natomiast z aprobatą odnosi się do niego 30 proc. ankietowanych (spadek o 10 pkt. proc.)

Najgorsze wyniki od 2015 roku

Działania rządu negatywnie ocenia 52 proc. respondentów (wzrost o 12 pkt. proc.), a 35 proc. (spadek o 13 pkt. proc.) - pozytywnie. Z kolei 58 proc. badanych (wzrost o 11 pkt. proc.) uważa, że polityka rządu nie stwarza szansy na poprawę gospodarczą, przeciwnego zdania jest 30 proc. badanych (spadek o 11 pkt. proc.).

CBOS podkreśla: "od poprzedniego pomiaru realizowanego na przełomie września i października notowania rządu we wszystkich aspektach, o które pytamy, znacznie się pogorszyły".

Przy czym komentarz CBOS jest i tak zachowawczy. Notowania rządu po prostu zaliczyły glebę. Są najgorsze, odkąd PiS wziął władzę w 2015 r. Spadki (ocena działalności rządu, akceptacja premiera, polityka gospodarcza) przekraczają 10 pkt. proc.

- pisze dziennikarz Wojciech Szacki.

Polacy uważają, że rząd nie przygotował państwa na jesienną falę zachorowań na COVID-19Covidowe być albo nie być rządu. Polacy krytycznie o działaniach rządu

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski: Rząd zaskakuje nas swoimi decyzjami godzinę przed ogłoszeniem
Więcej o: