Będzie odpowiadać za szkolną podstawę programową. Pisała o Kaczyńskim "Prezes mistrz!"

Roksana Tołwińska została dyrektorką Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej. To osoba związana z PiS, była kandydatka tej partii na radną warszawskiej dzielnicy Bemowo, która w 2016 roku napisała o Jarosławie Kaczyńskim "Prezes mistrz!".
Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?

Poprzednią dyrektorką Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji była Alina Sarnecka, która została odwołana z funkcji, gdy nowym ministrem edukacji i nauki został Przemysław Czarnek. Polityk tłumaczył wówczas, że decyzja ta jest związana z "liczbą uwag ze środowisk nauczycielskich, rodziców, które w szczególności dotyczyły podręczników".

Interia.pl informuje, że nową dyrektorką departamentu odpowiedzialnego za podstawy programowe w MEN została Roksana Tołwińska, która do tej pory była zastępczynią Sarneckiej. Informację na ten temat można znaleźć także na stronie internetowej resortu. Dowiadujemy się z niej, że do zadań Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji należą m.in. zagadnienia związane z podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego, upowszechnianiem wiedzy ekologicznej oraz problemów ochrony środowiska oraz wychowaniem do życia w rodzinie.

Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekCzarnek o apelach o jego odwołanie: Pozostaję do dyspozycji premiera

Kim jest Roksana Tołwińska?

Roksana Tołwińska jest związana z Prawem i Sprawiedliwością. W 2014 roku bezskutecznie ubiegała się o mandat radnej dzielnicy Bemowo w Warszawie z ramienia tej partii. W internecie można znaleźć jej plakat wyborczy z tamtego okresu. W sieci pozostały także jej wpisy na Twitterze, na którym była aktywna w latach 2015-2017. Polityczka angażowała się m.in. w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, wyśmiewając jego kontrkandydata Bronisława Komorowskiego

W 2016 roku popełniła wpis na temat Jarosława Kaczyńskiego. W czasie kryzysu związanego z tzw. reformą sądownictwa w Polsce jeden z użytkowników Twittera napisał: "Dziś Kaczyński zainstalował kolejnego sędziego w TK, bez jednego głosu sprzeciwu, przy oszałamiającym aplauzie opozycji, mistrz". Roksana Tołwińska skomentowała ten wpis słowami: "Prezes mistrz!".

Jak pisze Interia, w ostatnich latach Tołwińska budowała swoją pozycję w MEN. W 2019 roku uczestniczyła w edukacyjnym okrągłym stole, w marcu 2020 roku stanęła na czele "zespołu do spraw wdrażania kształcenia na odległość w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19". To ten zespół był odpowiedzialny za współpracę z TVP, która emitowała zawierające liczne błędy telewizyjne lekcje będące obiektem wielu drwin.

'Szkoła z TVP'"Szkoła z TVP" - fala krytyki w sieci. Internauci pokazują, jak powinien wyglądać program

Więcej o: