Kraśnik. Radny PiS przeprasza prezydentkę Gdańska za wulgarny komentarz. "To było spowodowane emocjami"

Radny Kraśnika Jarosław Jamróz przeprosił Aleksandrę Dulkiewicz za wulgarny komentarz pod zdjęciem, na którym widać prezydentkę Gdańska. Samorządowiec usprawiedliwia się tym, że nie wiedział, kto jest na fotografii i działał pod wpływem emocji.

W piątek 6 listopada szczeciński radny Dariusz Matecki opublikował na Facebooku kilka zdjęć przedstawiających prezydentkę Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Polityczka jest na nich widoczna na tle gdańskiego biura PiS, przed którym znalazły się znicze, kwiaty oraz transparenty pozostawione przez uczestników protestu kobiet. Szczeciński radny opatrzył te zdjęcia komentarzem:

Prezydent Gdańska pozuje przed zdewastowanym biurem gdańskiego PiS-u. Daje polityczne przyzwolenie na dewastację miasta? Publiczne bazgroły? Wybijanie szyb?

Wpis Dariusza Mateckiego skomentował radny miejski PiS i wiceprzewodniczący Rady Miasta Kraśnik Jarosław Jamroz. Pod zdjęciem, na którym widać Aleksandrę Dulkiewicz samorządowiec napisał: "Co to za dz***a tak się rozkraczyła?".

Protesty po wyroku TK ws. aborcjiPolki o decyzji TK. "Czuję się jak w niewoli", "Koszmar"

Jarosław Jamróz przeprasza "Panią Prezydent Gdańska i wszystkie kobiety, które poczuły się urażone"

Po tym, jak sprawa została nagłośniona, Onet skontaktował się z Jarosławem Jamrozem, prosząc o komentarz. Radny Kraśnika stwierdził, że nie będzie nikogo przepraszał i że nie wiedział, że na zdjęciu widać prezydent Gdańska. Jakiś czas później zmienił zdanie i poprosił dziennikarzy, aby zamieścili kilka zdań wyjaśnienia.

- To było spowodowane emocjami, gdzie w czasie strajków były używane nieocenzurowane słowa w kierunku polityków PiS. Akurat nie skojarzyłem tego z prezydent Gdańska. Nie wiedziałem, że to ona. [...]  Przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone moimi słowami. Komentarz został już usunięty - powiedział Jamroz.

Samorządowiec napisał także krótkie oświadczenie na Facebooku:

"Przepraszam Panią Prezydent Gdańska i wszystkie kobiety, które poczuły się urażone moim komentarzem na profilu Dariusza Mateckiego szczecińskiego samorządowca Solidarnej Polski".

Niewykluczone, że Jarosław Jamróz poniesie konsekwencje swoich czynów. Posłanka Lewicy Monika Pawłowska zapowiedziała, że wystosuje pismo do przewodniczącego Rady Miasta Kraśnik z prośbą podjęcie działań wobec samorządowca. Stwierdziła też, że Jamróz powinien złożyć pisemną rezygnację i złożyć mandat radnego.

"Chamstwo i buta obecnej władzy już nie ma granic" - napisała na Twitterze. 

Zobacz wideo Komorowski o wyroku TK: Opozycja powinna zostawić PiS z tym kłopotem
Więcej o: