TVP wydało oświadczenie ws. ochrony SOP dla Kurskiego. Liczy całe dwa zdania

Na mocy decyzji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, prezes TVP Jacek Kurski został objęty ochroną Służby Ochrony Państwa - ustalił TVN24. W piątek Centrum Informacji TVP wydało w tej sprawie oświadczenie. Liczy ono całe dwa zdania.

Zgodnie z ustawą o Służbie Ochrony Państwa jej funkcjonariusze ochraniają m.in. prezydenta, marszałków obu izb parlamentu, premiera oraz wicepremierów. Jak ustalił portal tvn24.pl, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński skorzystał z przepisu, który mówi o możliwości objęcia ochroną "innych osób ze względu na dobro państwa" i w ten sposób przydzielił ją prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu. 

Zobacz wideo Wizjoner, poliglota, "o takie Polskie walczył"! Portret Jacka Kurskiego

TVP wydało oświadczenie ws. ochrony SOP dla Kurskiego. "Nastąpiło bez udziału spółki"

"Oprócz polityków zdarzało nam chronić przykładowo sędziów. To jest jednak sytuacja bez precedensu. Nigdy się nie zdarzyło, by szef państwowej spółki miał ochronę Biura Ochrony Rządu czy SOP" - powiedział dziennikarzom TVN24 były oficer tej służby. Inny określił decyzję szefa MSWiA jako "przegięcie", dodając, że sprawa ta jest trzymana w tajemnicy, bo jeśli wyjdzie na jaw, "będzie jatka".

MSWiA zapytane o sprawę odpowiedziało dziennikarzom, że kwestie te "stanowią informację niejawną". Komentarza, mimo prób kontaktu, nie udzielił też sam Kurski. W piątek rano zareagowała natomiast sama telewizja, a dokładniej Centrum Informacji TVP. Oświadczenie zamieszczone w internecie jest, delikatnie mówiąc, lakoniczne. 

"Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji" - czytamy w komunikacie Centrum Informacji TVP.

Więcej o: