Wojciech Maksymowicz rezygnuje z funkcji wiceministra nauki. "Wracam do pacjentów"

Profesor Wojciech Maksymowicz rezygnuje z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Neurochirurg poinformował, że jego decyzja związana jest z potrzebą i chęcią walki z koronawirusem "w pierwszym szeregu".

Według nieoficjalnych ustaleń Interii decyzję o odejściu z resortu Wojciech Maksymowicz podjął już jakiś czas temu. Informator portalu zapewniał, że sytuacja związana z COVID-19 była priorytetowa, jednak na decyzję polityka wpływ miały również roszady w resorcie. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek dowiedział się o tej decyzji dopiero dziś.

Zobacz wideo Morawiecki: Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown

Wojciech Maksymowicz: Widząc sytuację pandemiczną w Polsce postanowiłem wrócić do swoich pacjentów

- Widząc sytuację pandemiczną w Polsce, postanowiłem wrócić do swoich pacjentów, którzy obecnie potrzebują mnie bardziej niż kiedykolwiek - powiedział podczas konferencji prasowej Wojciech Maksymowicz. Profesor, którego specjalizacją jest neurochirurgia, ma wrócić do operowania nowotworów mózgu, zajmie się pracą w klinice Budzik oraz opieką lekarską na oddziale dla chorych na koronawirusa.

- Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób. Wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest w trakcie realizacji między innymi bardzo ważna ustawa o biobankach. Organizowałem pracę naukowców nad polskimi metodami walki z koronawirusem. Koordynowałem funkcjonowanie uczelni, aby studenci i nauczyciele akademiccy byli jak najbardziej bezpieczni podczas pandemii - cytuje Wojciecha Maksymowicza polsatnews.pl.

Wiceminister edukacji i nauki rezygnuje, by walczyć z epidemią koronawirusa

Wiceminister przyznał, że jego decyzja jest odpowiedzią na liczne prośby pacjentów i współpracowników, którzy walczą teraz z pandemią. - Mam wielką nadzieję, że wspólnie szybko wygramy walkę z wirusem - zakończył konferencję profesor.

Wojciech Maksymowicz jest profesorem nauk medycznych i neurochirurgiem. W latach 1997-1999 był ministrem zdrowia i opieki społecznej. W 2019 roku przyjął stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego w randze podsekretarza, a następnie sekretarza stanu. Jako lekarz pracował m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, Centrum Naukowym Medycyny Kolejowej w Warszawie, Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Był też dziekanem Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii czy prorektorem ds. Collegium Medicum UMW.

Więcej o: