Godek rozważa zawiadomienie prokuratury. "Wzywamy Mateusza Morawieckiego do zaprzestania łamania prawa"

Kaja Godek rozważa złożenie zawiadomienie do prokuratury. Ma ono dotyczyć niepublikowania przez premiera orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji. - Wzywamy Mateusza Morawieckiego do zaprzestania łamania prawa - powiedziała RMF FM.

- Rząd nie szanuje wyroku własnego trybunału i na temat tego wyroku prowadzi jakąś dyskusję - mówi w RMF FM działaczka Fundacji Życie i Rodzina.

Godek rozważa zawiadomienie ws. niepublikowania wyroku

- Wzywamy Mateusza Morawieckiego do zaprzestania łamania prawa - podkreśliła. Jak relacjonuje stacja, Godek krytycznie odniosła się też do bierności polityków, którzy wspierali jej działania. Chodzi m.in. o posłów Konfederacji i niektórych członków PiS. 

Zobacz wideo Kaja Godek w ogniu pytań z zakresu wiedzy o UE. "Proszę nie robić ze mnie głupiej"

We wtorek informowaliśmy, że Fundacja Życie i Rodzina zbiera podpisy pod petycją z apelem do Morawieckiego o ogłoszenie orzeczenia TK. "Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym" - stwierdziła w petycji Fundacja Życie i Rodzina.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w najbliższym czasie rząd nie planuje publikować wyroku TK. Według RMF FM politycy PiS mówią nieoficjalnie, że przeczekanie kryzysu to w tej chwili najlepsze rozwiązanie dla rządzących. Zdaniem polityków partii Jarosława Kaczyńskiego to "nicnierobienie" już przynosi skutek, ponieważ według nich na ulicach widać coraz mniejszą mobilizację. 

Więcej o: