Mariusz Baszczak komentuje doniesienia o stanie wyjtkowym. "Takie plany nie byy omawiane"

Minister obrony narodowej Mariusz Baszczak powiedzia, e nie ma planw wprowadzenia stanu wyjtkowego w Polsce. W ten sposb odnis si do doniesie Tygodnika "Wprost", jakoby stan wyjtkowy mia zosta wprowadzony, gdy dziennie w Polsce bdzie si notowa po 50 tysicy zakae koronawirusem.

Tygodnik "Wprost" donosi, że rzd planuje wprowadzenie stanu wyjątkowego, jeśli dzienna liczba zakażeń dobije do 50 tysięcy. 

Mariusz Błaszczak: Takie plany nie były omawiane

- Takie plany nie były omawiane, codziennie uczestniczę w posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego - skomentował te doniesienia Mariusz Błaszczak. Oczywiście reagujemy w sytuacji, w której się znalazła Polska, ale ta reakcja sprowadza się do stworzenia przede wszystkim większej liczby miejsc szpitalnych, do zapewnienia opieki osobom zarażonym. Są też podejmowane stanowcze działania związane na przykład z zamknięciem cmentarzy, które mają służyć temu, by zahamować roznoszenie się epidemii - powiedział w "Jedynce" Polskiego Radia szef MON. - Niestety to, co dzieje się ostatnio na ulicach, co wynika z akcji opozycji, negatywnie wpływa na sytuację w naszym kraju, te wszystkie demonstracje powodują roznoszenie wirusa i zakażenie kolejnych osób - ocenił minister.

Zobacz wideo „W tej chwili nie mamy innego narzędzia niż lockdown. Jeżeli ma być wprowadzony, to bardzo szybko”

Minister obrony narodowej skrytykował część opozycji, która nie pojawiła się na wczorajszym spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia oraz członkami Rady Medycznej. Było ono poświęcone epidemii w Polsce. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele PiS, PSL i Konfederacji. Nie wzięli w nich udziału politycy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Minister Mariusz Błaszczak uznał, że bojkot spotkania świadczy o tym, że część opozycji "igra ze zdrowiem i życiem Polaków i że jest zacietrzewiona w walce".