Poseł relacjonuje spotkanie z Morawieckim. "Pełny lockdown najbardziej prawdopodobny"

Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacji, powiedział po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim, że rząd ma w planach dalsze obostrzenia. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem ma być lockdown.

Premier powiedział, że przygotowani są na różne warianty od pełnego lockdownu - najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną - do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który - jak to określił premier - jest mało prawdopodobny - powiedział Jakub Kulesza w depeszy PAP opublikowanej przez RMF FM.

Będzie pełny lockdown? Morawiecki w środę ma ogłosić decyzję

Poseł Konfederacji relacjonował, że według samego premiera decyzja może zostać ogłoszona w środę. Piotr Mueller pytany o ewentualny lockdown powiedział, że "najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja". - Pod uwagę brane są różne warianty. Wszystko zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia - dodał rzecznik rządu.

Zobacz wideo Morawiecki apeluje do protestujących i opozycji: Proszę o to, abyśmy usiedli do rozmów

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego z liderami kół i klubów parlamentarnych. Udziału w rozmowach nie wzięli KO i Lewica

Kulesza stwierdził, że efektem spotkania z Morawieckim był "całkowicie zmarnowany czas". - Zadałem szereg bardzo konkretnych pytań o podstawy merytoryczne, naukowe podejmowanych działań, nazywanych obostrzeniami czy lockdownem. Na co nie usłyszałem żadnej konkretnej czy odnoszącej się do podanych przeze mnie danych i analiz informacji - stwierdził.

Więcej o: