Macierewicz: Zapleczem Strajku Kobiet są ludzie odpowiedzialni za stan wojenny i kłamstwo smoleńskie

Zdaniem Antoniego Macierewicza zaplecze Marty Lempart i Strajku Kobiet tanowią ludzie "odpowiedzialni za stan wojenny, kłamstwo smoleńskie oraz ukrywanie i ochronę morderców polskiej elity". W ten sposób były szef MON odniósł się do listu wojskowych w stanie spoczynku.

- Głównym wsparciem i zapleczem Marty Lempart, która stoi na czele Strajku Kobiet, są ludzie odpowiedzialni za najstraszliwsze wydarzenia niszczące naród polski - mówił Antoni Macierewicz w Polskim Radiu. 

Chodziło o list, pod którym podpisało się ok. 200 generałów i admirałów w stanie spoczynku, zarówno z sił zbrojnych, jak i innych służb: policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu (obecnie SOP), służb specjalnych i Straży Więziennej. Wojskowi stwierdzili, że dalsze protesty mogą prowadzić do eskalacji i "tragicznych i nieodwracalnych konsekwencji" oraz zaapelowali do rządzących, by "uwzględnili wolę większości społeczeństwa" ws. aborcji.  

Macierewicz w PR24 ocenił, że "pod listem podpisali się ludzie służący Sowietom w stanie wojennym" - - Wielu z nich nas prześladowało i dowodziło grupami, które mordowały ludzi. Mamy do czynienia z pokazaniem tego, kto jest zapleczem puczu, jaki się obecnie rozwija. Oni wprost żądają realizacji postulatu, jakim jest obalenie rządu - powiedział.

"Ci, którzy dziś krzyczą j***ć PiS, jutro będą tak wykrzykiwali o Polsce"

Sławomir Cenckiewicz z IPN słowa Macierewicza, których Polskie Radio użyło w tytule artykule, o "ludziach odpowiedzialnych za najstraszliwsze wydarzenia niszczące naród polski". "Czyli za Lempart stoją ci od Auschwitz i Katynia? Ja Cię nie mogę!" - napisał historyk. 

Macierewicz stwierdził wówczas, że rozwinie swoją opinię. "Ci ludzie nie są odpowiedzialni za Katyń, Auschwitz czy za rzeź wołyńską, ale są współodpowiedzialni za zbrodnie stanu wojennego, za kłamstwo smoleńskie, ukrywanie i ochronę morderców polskiej elity" - rozpoczął były szef MON.

"I najwyższy czas uświadomić to sobie. Można ich bronić, pomniejszając odpowiedzialność czy relatywizując i kpiąc. Przez lata tolerowano TVN i propagandę kłamstwa smoleńskiego, telewizji założonej ukształtowanej przez agenturę sowiecką" - napisał Macierewicz. 

Były minister obrony narodowej stwierdził również: "Tak właśnie doprowadzono młodzież do obecnego stanu. Jeśli dziś będziemy lekceważyli zbrodniczy charakter stanu wojennego, jeżeli będziemy akceptowali obronę i wsparcie dla winnych zamachu smoleńskiego to ci, którzy dziś krzyczą j***ć PiS, jutro będą tak wykrzykiwali o Polsce".

Zobacz wideo Morawiecki apeluje do protestujących i opozycji: Proszę o to, abyśmy usiedli do rozmów
Więcej o: