Żukowska porównała posłanki PiS do gwardii Kaddafiego. "One mają w głowie tylko prezesa"

Czy posłanki Prawa i Sprawiedliwości wykazują jakąkolwiek chęć dialogu na temat aborcji? Zdaniem posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej nie. Polityczka oceniła, że działaczki PiS mają w głowie "tylko i wyłącznie prezesa Jarosława Kaczyńskiego".

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska była gościem Odety Moro w programie "Onet Rano". Zapytana o to, czy znajduje nić porozumienia z posłankami Prawa Sprawiedliwości, odpowiedziała, że polityczki obozu rządzącego pokazują swoją postawą "ślepe uwielbienie dla prezesa Kaczyńskiego".

- To było widać, kiedy wyszłyśmy na mównicę sejmową jako posłanki Lewicy, żeby zaprotestować przeciwko takiemu trybowi, takiemu traktowaniu kobiet i one w zasadzie zleciały się jak gwardia Kaddafiego. [...] One mają w głowie tylko i wyłącznie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Może krzywdzę którąś z nich, ale nie widziałam innej postawy tego dnia i nie widzę jej do dzisiaj - mówiła Anna Maria Żukowska.

Przypomnijmy, że we wtorek 27 października w Sejmie doszło do awantury w sprawie aborcji. Marszałek Sejmu Ryszard Terlecki wezwał Straż Marszałkowską, ale zanim ta dotarła do pierwszego rzędu ław sejmowych, Jarosławowi Kaczyńskiemu "na pomoc" ruszyły posłanki PiS, które starały się odgrodzić polityka od przedstawicieli Lewicy.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie. Posłanki Lewicy i KO protestują, marszałek Terlecki wyklucza kolejne osoby

Żukowska o PiS: Może tam są jeszcze jacyś ludzie z odrobiną przytomności umysłu

Posłanka Lewicy powiedziała, że jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość jest mocno zindoktrynowane, a posłanki PiS nie wykazują chęci dialogu czy zrozumienia. Stwierdziła też, że jeśli ktoś z obozu rządzącego wystąpi z propozycją rozmowy, nikt mu nie zaufa. 

- To jest wilk w owczej skórze, jeśli taki lub taka się pojawi. Myślę, że PiS rzeczywiście idzie na zwarcie - oceniła Żukowska.

Polityczka stwierdziła także, że protesty, które obserwujemy na ulicach polskich miast od 22 października, są nie tylko sprzeciwem wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ale mają także charakter antyrządowy.

- Dużo wyborców PiS zaczyna mieć wątpliwości, czy takie traktowanie społeczeństwa jest rozsądne. Może w kuluarach są dyskusje, że to, co robią, jest głupie. Może tam są jeszcze jacyś ludzie z odrobiną przytomności umysłu - powiedziała Żukowska. 

Więcej o: