Koronawirus. Rafał Trzaskowski poddał się samoizolacji. "Miałem kontakt z osobą zarażoną"

Rafał Trzaskowski rozpoczął okres samoizolacji - poinformował prezydent Warszawy na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Powodem takiej decyzji jest informacja, że miał on kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu poprzedniej doby zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 15 578 osób, w efekcie czego całkowita liczba zakażeń od początku epidemii w Polsce wynosi obecnie 395 480. Resort przekazał również o 92 kolejnych zgonach, co w konsekwencji podniosło całkowity bilans pacjentów, którzy zmarli na koronawirusa do liczby 5 875.

KoronawirusKoronawirus w Polsce. 92 pacjentów zmarło na COVID-19 w ciągu 24 godzin

Koronawirus. Rafał Trzaskowski nie odwołuje spotkań

Wśród osób, które mogą mieć bezpośredni kontakt z koronawirusem, znalazł się prezydent Warszawy, o czym sam poinformował na Twitterze. "W niedzielę dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą zarażoną #koronawirus SARS-CoV-2. W związku z tym rozpoczynam samoizolację. Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami, pracujemy w trybie zdalnym" - napisał.

W rozmowie z TVN24 rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka opowiedziała, w jaki sposób wygląda obecnie zdalna praca Rafała Trzaskowskiego. - Tutaj nic się nie zmienia, jeśli chodzi o pracę pana prezydenta i obowiązki zawodowe. Terminy spotkań zostaną zachowane. Dopiero po wykonaniu testu, który - jeśli okaże się negatywny - pan prezydent będzie mógł wrócić normalnie do pracy - wytłumaczyła.

Prof. Andrzej HorbanProf. Horban: Przy 30 tys. zakażeń trzeba będzie wprowadzać lockdown

Kilkanaście dni temu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej. W jego przypadku choroba dała wyraźne objawy - wysoką gorączkę, a także utratę węchu i smaku. Pomimo dość trudnego przebycia COVID-19, nie było konieczności, aby Rabiej został przetransportowany do szpitala.

Zobacz wideo „W tej chwili nie mamy innego narzędzia niż lockdown. Jeżeli ma być wprowadzony, to bardzo szybko”