Co z "piątką dla zwierząt"? Grzegorz Puda: Przygotowywany jest nowy projekt

Sejm nie będzie zajmował się tzw. piątką dla zwierząt, bo PiS chce stworzyć nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. Władza chciała udobruchać rolników, ale ci wciąż patrzą jej na ręce.

Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z tzw. piątki dla zwierząt. Ustawa, która rozsierdziła rolników, wróciła do Sejmu z senackimi poprawkami, ale posłowie nie przystąpili do dalszych prac nad tym projektem. Dlaczego? Obóz rządzący chce stworzyć nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. Potwierdził to minister rolnictwa Grzegorz Puda.

- Mogę potwierdzić, że przygotowywany jest nowy projekt [...] ma być również projektem poselskim. Jeśli tak będzie, to ja również się pod nim podpiszę - powiedział Puda w rozmowie z Polsat News.

Z ustaleń telewizji wynika, że nowa "piątka dla zwierząt" ma być gotowa za dwa lub trzy tygodnie. 

Michał Kołodziejczak: Przygotowujemy się do tego, żeby Puda nie był już ministrem

Wycofanie się z procedowania projektu nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt jest tym, czego od ponad miesiąca domagali się rolnicy. Szef AGROunii Michał Kołodziejczak wyraził zadowolenie z zapowiedzi polityków PiS. Nie oznacza to jednak, że obóz rządzący udobruchał hodowców zwierząt i roślin. 

- Ogromny sukces, bo PiS i Grzegorz Puda do końca bronili tej ustawy, do ostatniego dnia, do ostatniego strajku, który my robiliśmy, aż w końcu pękli. Przygotowujemy się do tego, żeby Puda nie był już ministrem i żeby odechciało mu się działalności politycznej - powiedział Kołodziejczak.

Zobacz wideo Rolnicy w Warszawie protestują przeciwko tzw. piątce dla zwierząt Kaczyńskiego

AGROunia zapowiedziała pozew zbiorowy. "Koniec tej zabawy w rządzenie!"

Rząd po raz kolejny zdenerwował rolników, z dnia na dzień podejmując decyzję o zamknięciu cmentarzy. Decyzja ta uderzyła m.in. w handlarzy sprzedających kwiaty i znicze w dniu Wszystkich Świętych. AGROunia wyraziła solidarność z ogrodnikami.

"Nie ma zgody na niszczenie rodzinnych biznesów! Składamy pozew zbiorowy i będziemy domagać się od skarbu państwa odszkodowań! Koniec tej zabawy w rządzenie!" - czytamy we wpisie AGROunii

Więcej o: