Krzysztof Brejza zapytał ministerstwo, czy LGBT zagraża polskim rodzinom. "Rząd PiS nie potwierdza"

Senator Krzysztof Brejza zwrócił się do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o informacje dot. przyczyn rozwodów w Polsce. Choć środowisko Prawa i Sprawiedliwości przedstawia społeczność LGBT jako zagrożenie dla "tradycyjnej" rodziny, resort nie dysponuje żadnymi danymi, które by to potwierdzały.

"Zamiast szykować Polskę na pandemię, PiS przez dwa miesiące szczuł przeciwko homoseksualistom. Że rzekomo zagrażają polskim rodzinom. Rząd PiS nie potwierdza, by rodziny rozpadały się przez LGBT" - napisał na Twitterze Krzysztof Brejza, senator PO. Do wpisu dołączył odpowiedź, której udzieliło mu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Przez LGBT rozpadają się rodziny? Resort nie ma danych

Z pisma dowiadujemy się, że resort nie gromadzi danych statystycznych na temat przyczyn rozwodów w Polsce. MRIPS przywołuje za to dane GUS, z których wynika, że w 2019 roku orzeczono "ponad 65,3 tys. rozwodów, z czego 2,1 tys. wyłącznie z powodu nadużywania alkoholu, a 7,6 tys. - z powodu nadużywania alkoholu i innych przyczyn".

"Jeśli natomiast chodzi o inne wskazane w piśmie powodu rozwodów, takie jak przemoc domowa, czy 'zagrożenia' lub wpływy LGBT, to statystyka publiczna w tym zakresie nie jest prowadzona. W związku z powyższym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie dysponuje danymi na ten temat" - czytamy.

Andrzej Duda o ideologiach "wrogich rodzinie"

Odpowiedź może zaskakiwać, bo środowisko Prawa i Sprawiedliwości nieustannie atakuje społeczność LGBT, zarzucając mniejszościom seksualnym m.in. właśnie "niszczenie rodzin". Przykładami niech będą wypowiedzi polityków PiS. - Tam jest cały program zniszczenia człowieczeństwa, rodziny, narodu i państwa. On jest jasno stawiany bezpośrednio w działaniach mających wszystkie cechy rozpoczęcia inicjatyw terrorystycznych przeciwko narodowi i państwu polskiemu - powiedział we wrześniu tego roku Antonii Macierewicz.

Andrzej Duda podczas kampanijnego wystąpienia w Wieluniu mówił o "ochronie przed ideologiami, które są wrogie rodzinie, chcą tradycyjną rodzinę zmienić, wykrzywić, chcą budować inny świat, sprzeczny z naszymi tradycjami". Prezydent w kampanii wielokrotnie mówił także o ochronie dzieci przed "ideologią LGBT", co znalazło się też w podpisanej przez niego Karcie Rodziny.

Duda chce chronić rodzinę. Pyta kontrkandydatów o imigrantów i LGBTDuda chce chronić rodzinę. Pyta kontrkandydatów o imigrantów i LGBT

Więcej o: