Kolejny sondażowy spadek PiS. Niewielka przewaga nad KO. Na trzecim miejscu ruch Szymona Hołowni

W najnowszym sondażu poparcia, zleconym przez wp.pl, Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Koalicję Obywatelską zaledwie pięcioma punktami procentowymi. Trzecie miejsce w badaniu przypadło ruchowi Polska 2050 Szymona Hołowni.

W sondażu IBRIS dla wp.pl PiS zanotowało wynik 29 proc. Drugie miejsce przypadło KO, na którą oddanie głosu zadeklarowało 24 proc. wyborców. Trzecia jest Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 14,9 proc. Dalej uplasowały się Lewica (6,9 proc.), Konfederacja (5,3 proc.). Progu wyborczego nie przekraczają PSL i Kukiz'15 (3,3 proc. poparcia). 

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński w Sejmie: Rozwalacie Polskę! Jesteście przestępcami!

16,6 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddać głos. 31,8 proc. odpowiedziało w badaniu, że "zdecydowanie" weźmie udział w wyborach. "Raczej tak" odpowiedziało 9,4 proc. "Raczej nie"- 20,6 proc., a "zdecydowanie nie" 31,5 proc. 6,7 proc. odpowiedziało: nie wiem.

Tąpnięcie w sondażach. PiS traci poparcie

W poprzednim badaniu dla wp.pl z 30 października PiS zanotowało poparcie na poziomie 31 proc., co oznacza spadek o 9 pkt. proc. wobec badania z przełomu września i października. 18 proc. to wynik KO, a 10 proc. ugrupowania Szymona Hołowni.

PiS nie może też być zadowolone z wyniku w ostatnim badaniu dla "Gazety Wyborczej", w którym poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wyraziło 26 proc. Natomiast w sondażu CBOS z piątku PiS miało 31,3 proc. poparcia.

Więcej o: